شهردار رشت:
برگزاری جشنواره‌ها زمینه‌ساز اشتغال پایدار در توسعه شهری است

رشت رویایی- پس از گذشت ۴ روز شور و شعف شادمانی از برپایی جشنواره جوکول مراسم اختتامیه این جشنواره در پیاده‌راه بافت مرکزی شهر رشت با حضور دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم شهردار رشت، مظفر نیکومنش، اسماعیل حاجی‌پور، رضا رسولی، فاطمه شیرزاد اعضای شورای اسلامی شهر، فاطمه قدیمی مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت، علیرضا قانع مدیرعامل سازمان فرهنگی، ا ورزشی شهرداری رشت، محمدپور مدیر کل امور کتابخانه‌های استان و جمعی از شهروندان و میهمانان شهر رشت برگزار شد.

مراسم اختتامیه جشنواره جوکول

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت_ دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم در مراسم اختتامیه جشنواره جوکول ضمن قدردانی از برگزارکنندگان جشنواره فوق اظهار داشت: از آنجایی که حاصل دست رنج مردم گیلان بر پایه اقتصاد کشاورزی و فرهنگ حاصل از آن است، هنرمندان فرهیخته گیلانی در این جشنواره به نحو احسن به بازآفرینی فرهنگ برداشت جوکول پرداختند.
شهردار رشت با قدردانی از همراهی اعضاء شورای شهر و همکاران مدیریت شهری خود در برپایی جشنواره فوق تصریح کرد: امید است در برپایی جشنواره‌های دیگر که نتیجه مصوبات اعضاء محترم شورای اسلامی شهر است، بتوانم گام‌هایی مؤثر در توسعه بازآفرینی شهری داشته باشیم.

او با اشاره به برگزاری جشنواره‌های متعدد در آینده نزدیک خاطرنشان کرد: امید است در آینده و متناسب با ایام مختلف سال برنامه‌ها و جشنواره هایی در قالب ملی، فراملی و محلی در بافت مرکزی شهر برگزار شود تا بدین وسیله زمینه‌های اشتغال پایه. و درآمد شهروندان در راستای توسعه اقتصاد شهروندی را بیش از پیش فراهم نماییم.

برگزاری جشنواره جوکول گامی در راستای شناساندن ظرفیت‌ها و داشته‌های شهری است
مظفر نیکومنش جشنواره برداشت جوکول در بافت مرکزی شهر را یادآور خاطرات کودکی دانست و گفت: جشنواره برداشت جوکول و امثالهم برای شناساندن ظرفیت‌ها و داشته‌های شهر رشت است.

مراسم اختتامیه جشنواره جوکول

کمبود فضای سبز یک نقیصه برای محل برگزاری جشنواره‌هاست
اسماعیل حاجی‌پور دیگر عضو شورای شهر نیز با گرامیداشت دهه کرامت اذعان داشت: هنرمندان فهیم گیلانی در ۴ روز گذشته سنت گیل مردان را زنده کردند.

او ضمن قدردانی از شهردار رشت گفت: فضای برگزاری جشنواره دارای نواقصی چون کمبود فضای سبز است که امیدواریم با همت شهردار بومی شهر رشت این نواقص نیز مرتفع شود.

مراسم اختتامیه جشنواره جوکول

فاطمه شیرزاد: زنان گیلانی در کار منزل و بیرون مدیریت و برنامه ریزی خوبی دارند
فاطمه شیرزاد نیز با گرامیداشت دهه کرامت تصریح کرد: این جشنواره ثابت کرد که زنان گیلانی چه در کار منزل و چه در کار بیرون مدیریت و برنامه ریزی‌های خوبی در راستای حفظ کانون خانواده دارند.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر اظهار داشت: امید است با ثبت شهر خلاق رشت در زمینه‌های گوناگون برنامه ریزی‌های خوبی داشته باشیم.

مراسم اختتامیه جشنواره جوکول

شناسایی افراد خلاق و فعالیت‌های خلاقانه آنها از اهداف برگزاری جشنواره‌هاست
فاطمه قدیمی حرفه، شهر رشت را شهر صادرکننده فرهنگ در گذشته برشمرد و اظهار داشت: رشت شهر جشنواره‌ها و شهر اولین‌ها با بازآفرینی فرهنگ‌های فراموش شده می‌تواند همچون گذشته علاوه بر توسعه فرهنگی به صادرات صنایع فرهنگی نیز بپردازد.

مراسم اختتامیه جشنواره جوکول

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت با قدردانی از همت شهردار و حمایت‌های اعضای شورای شهر در برگزاری جشنواره جوکول یادآور شد: مجموعه مدیریت شهری رشت در نظر دارد تا در ایام مختلف سال جشنواره‌های مختلفی را با هدف شناسایی افراد خلاق و فعالیت‌های خلاقانه آنها برگزار نماید.

او با اظهار تأسف از ثبت صنایع و مؤلفه های فرهنگی ایران در کشورهای دیگر افزود: امروز که کشورهای دیگر با توان سعی در ثبت فرهنگ ملی ایرانی و گیلانی به نام خود دارد بر ماست تا با شناسایی پتانسیل‌ها، نسبت به ثبت و نیز تعصب در حفظ و نگهداشت آنها گام برداریم.

جشنواره جوکول مقدمات بازآفرینی فرهنگی پیشینیان را فراهم نموده است
علیرضا قانع با اشاره به جذابیت بازآفرینی در ادوات تخصصی پادنگ و اپادنگ گفت: این جشنواره مقدمات بازآفرینی رسوم پیشنیان را فراهم خواهد نمود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی در خصوص برگزاری این جشنواره یاداورشد: برگزاری این جشنواره براساس سندی بود که توسط دکتر ثابت قدم به شورای اسلامی شهر ارائه شده است.

فاطمه شیرزاد نیزبا گرامیداشت دهه کرامت تصریح کرد: این جشنواره ثابت کرد که زنان گیلانی چه در کار منزل و چه در کار بیرون مدیریت و برنامه ریزی‌های خوبی در راستای حفظ کانون خانواده دارند.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر اظهار داشت: امید است با ثبت شهر خلاق رشت در زمینه‌های گوناگون برنامه ریزی‌های خوبی داشته باشیم.

در پایان با اهداء لوح سپاس از چند تن از هنرمندان گیلانی که زحمات زیادی در برگزاری این جشنواره کشیده بودند. قدردانی شد.

مراسم اختتامیه جشنواره جوکول

 

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz