اولین خط بی‌آر.‌تی رشت افتتاح شد
شهردار رشت: باب گفت و گو باز است و نیازی به یاغی‌گری نیست

افتتاح بی‌آرتی رشت - 3 تیر 95

رشت رویایی، رویا محمدعلی‌پور- شهردار رشت در مراسم افتتاح اولین بی‌.آر.تی رشت گفت: همچنان باب مفاهمه و گفت و گو باز است و نیازی به یاغی‌گری نیست و قطعا ما نیازمند یک فضای عمومی مثبت در تسریع پروژه‌های عمرانی در توسعه شهرهستیم‌.

در ابتدای این مراسم مهندس فرامرز جمشیدپور، معاون امور حمل و نقل و امور زیر‌بنایی شهرداری رشت در مراسم افتتاح بی.‌آر.‌تی از حضور تمام مدیران‌، شورای شهر و مردم تشکر و قدردانی کرد و گفت‌: این پروژه قرار بود در پایان سال ۹۴ به بهره‌برداری برسد و با وجود اینکه کارهای عمرانی پروژه به اتمام رسیده بود، به دلیل پاره‌ای از مشکلات در قرارداد خرید اتوبوس‌ها‌، متاسفانه در موعد مقرر راه‌اندازی نشد‌.

افتتاح بی‌آرتی رشت - 3 تیر 95 - فرامرز جمشیدپور

او با تشکر ویژه از پلیس راهور و نیروی انتظامی و همچنین سرهنگ حسینی مشاور کمیسیون حمل و نقل گفت‌: ایشان در تمام مراحل این پروژه همراه ما بودند ودر بخش پلاک‌گذاری اتوبوس‌ها هم کمک ویژه‌ای کردند‌.

جمشیدپور در موردویژگی اتوبوسهای خریداری شده گفت‌: ۲۰ دستگاه اتوبوس از شرکت سبلان خودرو که نمایندگی شرکت دووی کره جنوبی را دارد و همه قطعات آن از کره جنوبی وارد می‌شود و در داخل کشور مونتاژ می‌شود‌، خریداری شده است‌.

معاون حمل و نقل زیربنایی همچنین گفت‌: تعداد پانزده دستگاه در محور خط ویژه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند که ۹ تا از آن‌ها با فاصله زمان‌بندی ۳ الی ۴ دقیقه‌، از ایستگاه حشمت تا میدان توشیبا و ۶ دستگاه از ادامه مسیر تا میدان گیل به مدت ۷ دقیقه در رفت و آمد خواهند بود‌.

او در رابطه با هزینه این پروژه گفت‌: هزینه تمام شده این پروژه حدوداً یک میلیارد و ششصد میلیون تومان بوده ‌و چهارصد میلیارد هزینه بهسازی مسیر خطوط ویژه شده است و هزینه خرید پانزده دستگاه اتوبوس حدود هشت میلیارد تومان شده است‌.

اعتراض «خودجوش» یک شهروند
در پایان صحبت‌های مهندس جمشیدپور یکی از حاضرین در مراسم با اعتراض به اجرای این پروژه گفت‌: ما اشکالات این طرح را به صورت طومار به مسوولین ارایه داده‌ایم‌، طرحی که شما اجرا کرده اید روی کاغذ جواب می‌دهد، شما با این طرح مشکلی را بر مشکلات مردم اضافه کرده‌اید‌ که با دخالت مامورین نیروی انتظامی صحبت‌های این شهروند که هدفش از این اعتراض نامشخص بود، ناتمام ماند‌.

دکتر رسولی: چرخ توسعه شهر به حرکت افتاده و نمی‌توان مانع حرکت آن شد‌
رییس کمسیون حمل و نقل و ترافیک ضمن قدردانی از حضور تمام مسوولین در مراسم افتتاح پروژه بی.آر.تی و قبولی طاعات و عبادات در این ماه پر برکت گفت‌: خیلی خوب که این شهروند می‌توانست دغدغه‌هایش را مطرح کند و اگر او را  به این کار گماشته نشده باشند‌، نظراتش قابل احترام خواهد بود و می‌توانست در برنامه‌ریزی‌های ما موثر باشد‌.

افتتاح بی‌آرتی رشت - 3 تیر 95

دکتر رسولی موفقیت خط ویژه اتوبوس خیابان امام را منوط به اجرای فاز دوم و سوم این پروژه دانست و گفت‌: اگر فاز دوم و سوم این پروژه در توسعه خطوط بی.آر.تی درخیابان‌ آیت الله طالقانی و خیابان دکتر شریعتی به موقع اجرا نشود‌، ممکن است به نتایجی که در خیابان امام انتظار داریم، دسترسی پیدا نکنیم‌.

او گفت‌: امیدوارم موانعی که بر سراه فاز دوم و سوم این پروژه وجود دارد به زودی برطرف شود و ما شاهد توسعه یک شبکه منظم و یکپارچه در حوزه حمل و نقل شبه انبوه‌بر در در شهر رشت باشیم‌.

رسولی از تلاش اعضای شورای شهرچهارم در پیگیری مسایل و خدمت به شهروندان قدر‌دانی کرد و گفت‌: شورای چهارم در بسیاری از فضای سیاستگذاری ورود کرده است و برای تمام مشکلات شهر راه حل مشخص دارد.

رسولی همچنین گفت‌: به عنوان یک عضو کوچک شورای شهر به همه کسانی که خواسته یا ناخواسته‌، با هر انگیزه و نیتی چوپ لای چرخ توسعه این شهر می ‌گذارند و به آنها یاد آوری می‌کنم که توسعه این شهر مبتنی و متکی بر یک شخص مشخص نیست و چرخ توسعه شهر به حرکت افتاده و نمی‌توان مانع حرکت آن شد‌.

او گفت‌: هدف ما توسعه شهر رشت است و هیچ فرقی نمی‌کند که اسم شهردار و اعضای شورای شهر چه چیزی باشد‌. اگر چه شهردار محترم و تیم اجرایی ایشان با اقتدار کار‌ها را پیش می برند و من به عنوان یک رشتوند و هم به عنوان عضو شورا از آنها تشکر می کنم‌.

رسولی در پایان از معاون فرمانداری‌، پلیس راهور و مهندس جمشیدپور و تک تک مسوولانی که در این پروژه سهیم بودند تشکر کرد‌.

دکتر ثابت‌قدم: برای تسریع پروژه‌های عمرانی در توسعه شهر، نیازمند فضای عمومی مثبت هستیم
دکتر سیدمحمدعلی ثابت‌قدم، شهردار رشت در مراسم افتتاح خطوط ویژه اتوبوس در میدان امام خمینی(ره) با تشکر از مدیران دولت‌، اعضای شورای‌ اسلامی شهر‌ و مدیران شهرداری‌ همچنین مدیران محترم دولت ‌و دیگر مهمانان برای شرکت در این مراسم گفت‌: کسی که مسوولیتی را در شهرداری و شورا قبول می‌کند، حسب قسمی که خورده، باید منافع عمومی را خیلی بزرگ‌تر از منافع خصوصی ببیند.‌ تعارضات فی‌مابین منافع عمومی و منافع خصوصی بعضی اوقات به گونه‌ای است که ممکن است شهروندان را در به دست آوردن منافع خصوصی خودشان دچار اختلالات کند که این‌ها در مباحثات و مذاکرات  به تدریج قابل حل است.

شهردار رشت گفت‌: مطمئنیم تزریق هر راه حلی؛ فرمولی نیست که در آن واحد نتیجه پیدا کند و باید شهروندانی که قبول کردند  سال‌ها در راستای منافع عمومی به گونه‌ای زندگی کنند که‌ عدم توسعه را ببینند، باید بپذیرند که منافع عمومی که در طول زمان با حداکثر سرعت به دست می‌آید.

افتتاح بی‌آرتی رشت - 3 تیر 95 - محمدعلی ثابت‌قدم

ثابت‌قدم همچنین گفت: ما نمی‌توانیم ‌خواسته‌ها و منافع عمومی را با همان شدت که در منافع خصوصی خودمان می‌خواهیم در آن واحد به دست آوریم‌. گاهی این تعارضات پیش می‌آید و این‌ها موضوعاتی نیست که مدیریت شهری ما دچار عقب‌نشینی کند و همانطور که دکتر رسولی گفتند، فارغ از نیت‌ها ومنافع شخصی که برخی افراد که اقلیتی بیش نیستند؛ در پشت پرده دارند، امروز مدیریت شهری و مردم عزیز ما دنبال منافع عمومی هستند و این منافع آن‌قدر بزرگ است که منافع خصوصی را حتی نبینیم و ما در مسیر توسعه ادامه خواهیم داد.

ثابت‌قدم ضمن تشکر ویژه از دکتر رسولی و محمد واثق کارگرنیا گفت‌: اعضای کمیسیون حمل و نقل و شورایی که در اینجا وجود دارند، دنبال منافع عمومی هستند و ‌ما بیشتر از پیش‌ این عزیران را در کنارخود و در مسیر توسعه حمل و نقل عمومی حداکثرمساعی و همکاری  راخواهیم داشت.

او  درباره خطوط ویژه در دو مسیر دیگر شهر نیز گفت‌: با مساعدت و همکاری شورا و شهرداری که راه‌اندازی خطوط ویژه در فاز دوم و سوم در بودجه سال جاری‌ شورا و شهرداری که توسط شورا نیز تصویب شده است‌، با سرعت بیشتردر خطوط دیگر راه اندازی خواهدشد و همزمان با اتمام کار عمرانی در دو مسیر دیگر، اتوبوس‌ها هم در آن مسیر قرار خواهد گرفت.

شهرداردر پایان از تمامی رسانه‌های حاضر در مراسم و همچنین شهروندان تشکر کرد و گفت‌: همچنان باب مفاهمه و گفت و گو باز است و نیازی به یاغی‌گری نیست و قطعا ما نیازمند یک فضای عمومی مثبت در تسریع پروژه‌های عمرانی در توسعه شهر هستیم‌.

در ادامه برنامه نیز یک پرفورمنس با موضوع تلاش شهردار برای توسعه شهر برگزار شد و پس از آن نیز بی‌.آر.تی رشت افتتاح شد.

گزارش تصویری افتتاح بی‌آرتی رشت

گزارش تصویری شماره ۲ افتتاح بی‌آرتی رشت

نظرات

1 دیدگاه برای "اولین خط بی‌آر.‌تی رشت افتتاح شد
شهردار رشت: باب گفت و گو باز است و نیازی به یاغی‌گری نیست"

آگاه‌سازی از
680

مرتب کردن بر اساس:   جدیدترین | قدیمی‌ترین | بیشترین رأی
حسن
9 ماه 5 روز پیش

با سلام
اگر باب گفتگو بازاست چرا به ان شهروندی که اعتراض داشت اجازه صحبت داده نشد وازاو به عنوان یاغی یاد کردید همانا خدا ساهد بر اعمال ماست امیدوارم که شرمنده نباشیم

wpDiscuz