امیدواریم کدهای ستاره‌دار محقق شود

رشت رویایی- شهردار رشت با تمام مدیران خود برای ارائه بودجه ۹۷ به صحن شورا رفت.

شهردار رشت گفت: امیدوارم بودجه‌ای که با زحمات فراوان و با درایت بر اساس طرح های بالادست تهیه شده سیر و روال منطقی خود را برای تصویب طی کند و در اختیار شهرداری رشت برای اجرا ابلاغ شود.

او گفت: ‌امروز تشریفات لازم برای ارائه بودجه ۹۷ به صحن ارائه دادیم و اگر در مورد کلیات سوالی باشد پاسخ داده می‌شود و در صورت تصویب برای اجرا در فرصت باقی مانده سال ۹۶ مقدمات اجرا در سال ۹۷ تدارک دیده می شود.‌

نصرتی گفت: بودجه سال ۹۷ برای شهرداری‌ رشت ۹۹۲ میلیارد تومان و با لحاظ بودجه سازمان‌ها مبلغ هزار و ۶۲ میلیارد است.

نصرتی گفت: سه کد داریم که حدود ۳۸ درصد از تحقق بودجه را به خود اختصاص می‌دهند و امیدواریم‌ در سال ۹۷ با برنامه‌ریزی در نظر گرفته شده محقق شوند و تاثیر منفی و انحراف بودجه برای شهرداری ایجاد نکند.

او در ادامه گفت: این سه کد شامل فروش املاک سرمایه‌گذاری‌، وام‌ و سرمایه‌گذاری است‌. برای فروش املاک مزایده در نظر گرفته نشده و به عنوان موعض استفاده می‌شود .‌

شهردار رشت افزود:۶۲ درصد از بودجه در بقیه کدها تامین می‌شود. سه کد درآمدی ستاره دار داریم که در صورت تحقق بودجه به هزار و ۶۲ میلیارد افزایش پیدا می کند.

او گفت: درصد تحقق کد‌های ستاره‌دار با توجه به مذارکرات بسیار بالاست و برای اینکه به انحراف کشیده نشود ستاره‌دار درنظر گرفته شده است.

شهردار همچنین گفت: مبلغ پیشنهاد شده تحقق صندوق ارضی را ۴۰ درصد در نظر گرفته‌ایم.

او گفت: حل مسایل محیط زیستی و حمل و نقل ترافیکی شهر کدهای اصلی را تشکیل می‌دهند و این بودجه بر اساس هم فکری و مشورت با اعضای شورا بر‌اساس مشکلات موجود در نظر گرفته شده است و قرار است یک ساله پیش رود.

نصرتی ادامه داد: برای پنج منطقه شرایطی را در نظر گرفته‌ایم‌ که با توجه به شناسایی منابع درآمدی در این بخش‌ها باید محقق شود.

او با بیان اینکه باید نیم نگاهی به اصلاحات طرح تفضیلی و ضوابط طرح تفضیلی داشته باشیم، گفت: امیدواریم با این شرایط رونق ساخت و ساز با اجرای طرح تفضیلی در رشت

ایجاد شود و برای مناطق کم برخوردار شرایط بهتری در بخش هزینه و درآمد داشته باشد.

او گفت: با توجه به بدهکاری‌هایی شهرداری رشت‌ باید دقت بسیار بالا در هزینه‌کرد داشته باشیم و تیم شهرداری براین اساس کار را پیش می‌برد.

نصرتی گفت: ۵۵ میلیارد تومان برای دیون شهرداری در نظر گرفته شده است و بخشی از بدهی‌ها هم با املاک معاوضه رفع می‌شود و امیدواریم ظرف چند سال بدهی شهرداری مستهلک شود.‌

او ادامه داد: همیشه دوماهه پایان سال دوره رونق در‌آمد شهرداری کشور است.

شهردار  گفت: اگر ۲۵ درصد جایزه تشویقی مصوب شود امیدوارم به یک شرایط مناسب برسیم.

او گفت: سعی شده است بر پروژه‌هایی که به عنوان مکمل در شهر وجود دارد تاکید شود و تا حل نشود پروژه جدیدی آغاز نمی‌شود.

علوی گفت: تفریغ بودجه ۹۵ هنوز به دست شورا نرسیده است‌ و امیدواریم هر چه زودتر محقق شود تا تیم حسابرسی بتواند تفریغ ۹۶ را شروع کند.

او گفت: تا تفریغ بودجه ۸ سال گذشته یعنی تا پایان ۹۴ در دست نباشد نمی‌توان تفریغ بودجه سال ۹۵ را ارائه داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *