رشت رویایی- شهردار رشت در جلسه ستادی که عصر شنبه برگزار شد از برگزاری اجلاس سرمایه‌گذاری در دی‌ماه خبر داد.

مسعود نصرتی در این جلسه با تاکید بر ضرورت تامین منافع سرمایه‌گذاران گفت: اگر چنین شرایطی فراهم نباشد نمی توان انتظار ورود سرمایه‌گذاران را داشت.

نصرتی با بیان اینکه نباید اجازه بدهیم افراد واسطه خودشان را به پروژه‌های سرمایه‌گذاری وصل کنند خطاب به مدیران شهرداری گفت: اگر فردی به سرمایه‌گذاری بگوید من به واسطه دوستی با یک مدیر امتیازات بیشتری خواهم گرفت سرمایه‌گذار احساس امنیت نخواهد داشت.

برگزاری اجلاس سرمایه گذاری در ۲۶ و ۲۷ دی ماه به میزبانی رشت

شهردار رشت با اعلام اینکه ۲۶ و ۲۷ دی ماه، اجلاس سرمایه‌گذاری با حضور ۱۴ مرکز استان به میزبانی شهرداری رشت برگزار می‌شود گفت: باید به طور تخصصی به این اجلاس ورود کنیم و تبلیغات مناسبی انجام بدهیم. برگزاری این اجلاس برندسازی خوبی برای جلب نظر سرمایه‌گذاران و جلب اطمینان عمومی خواهد بود.

دکتر نصرتی با بیان اینکه این اجلاس می‌تواند نگاه به سرمایه گذاری در رشت را تغییر دهد گفت: چندین سرمایه‌گذار ورود کرده‌اند و منتظریم با همراهی برخی از اعضای محترم شورا از پروژه‌های سرمایه‌گذاری این سرمایه‌گذاران در تهران بازدید داشته باشیم تا با قوت قلب بیشتری عقد قرارداد صورت بگیرد.

او با اعلام اینکه سرمایه‌گذارانی با توان بالا مراجعه کرده‌اند خواستار همدلی بیشتر و ایجاد شرایط لازم برای ورود سرمایه گذاران شد.

شهردار رشت گفت: زمانی که بحث پروژه سرمایه‌گذاری مطرح می‌شود مابقی پروژه‌ها از اولویت خارج می‌شوند و پروژه‌های سرمایه‌گذاری در اولویت قرار می‌گیرند.

فاجعه است که به مدیری تنخواه پرداخت شود و به قیمت بدنامی شهرداری بدهی برق پرداخت نشود

دکتر نصرتی در بخش دیگری از اظهارات خود خواستار اولویت‌بندی هزینه‌ها بر اساس تن‌خواه مناطق و سازمان‌های شهرداری شد و اضافه کرد: این خوشایند نیست که تنخواه گرفته شده باشد و دو و نیم میلیون تومان بدهی برق پرداخت نشود.

او گفت: این فاجعه است که مدیری نگاهش این باشد که این دو و نیم میلیون تولید بحران و بدنامی برای شهرداری می کند و سرانجام پرداخت می شود و با چنین نگاهی این موضوع را از اولویت خارج کند و این رقم را در جای دیگری هزینه کند و برق یک مکان عمومی قطع شود.

مبایعه‌نامه ها در اولویت پرداخت شهرداری نیست/ درصد بالایی از طلبکاران مطالبات جزیی دارند

دکتر مسعود نصرتی در بخش دیگری از سخنان خود، توضیحاتی در خصوص دسته‌بندی بدهی‌های به جا مانده شهرداری رشت از ادوار گذشته ارائه کرد و گفت: در خصوص مبایعه نامه‌ها تعهدی نداریم و در اولویت پرداخت شهرداری نیستند. درصد بالایی از طلبکاران نیز رقم‌های جزیی طلب دارند و با پرداخت کمتر از ۱۰ میلیارد تومان ۸۰ درصد از تعداد طلبکاران شهرداری رشت کاسته می‌شود و رضایت‌مندی بیشتری حاصل خواهد شد.

شهردار رشت در پایان بر ضرورت اولویت‌بندی پرداخت‌ها تاکید کرد.