پس از ۱۰ سال فعالیت
شهردار آستارا بر لبه تیغ استیضاح قرار گرفت

علی کوهیرشت رویایی- شهردار آستارا پس از ۱۰ سال فعالیت در نهاد شهرداری این شهر با طرح سؤال توسط تعدادی از اعضای شورا در آستانه استیضاح قرار گرفت.

به گزارش فارس عضو شورای اسلامی شهر آستارا بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اسلامی شهر با انتقاد از طرح سؤال به منظور استیضاح شهردار آستارا، اظهار کرد: تعدادی از اعضای شورای شهر آستارا تنها به منافع شخصی خود فکر می‌کنند و سوال‌های مطرح‌شده هیچ ارتباطی به عملکرد شهردار ندارد.

بهمن پریان، با بیان اینکه رئیس شورای شهر نباید موضوع استیضاح شهردار را به رسانه‌ها می‌کشاند، تصریح کرد: شهردار آستارا به لحاظ مالی و اخلاقی هیچ مشکلی ندارد و عملکرد وی قابل‌قبول است.

وی طرح چهار سئوال برای استیضاح شهردار توسط تعدادی از اعضای شورا را بی‌اساس خواند و گفت: تعدادی از اعضای معترض شورا خود را نامزد منصب شهرداری آستارا کرده‌اند و قصد تکیه زدن بر مسند شهرداری این شهر را دارند.

عضو شورای اسلامی شهر آستارا افزود: تنها کسی که با کمبود بودجه و امکانات موجود می‌تواند شهرداری آستارا را هدایت کند، شهردار فعلی آستارا است.

اخیراً سه نفر از مجموع هفت عضو شورای اسلامی شهر آستارا اقدام به طرح چند سؤال از شهردار کردند که از پاسخ شهردار قانع نشدند و قرار است در مدت زمانی که توسط رئیس شورای شهر به شهردار آستارا ابلاغ می‌شود، جلسه استیضاح وی برگزار شود.

طبق ماده ۷۳ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور، اگر اعضای شورا دو بار از پاسخ شهردار قانع نشوند در صورت درخواست یک‌سوم اعضای شورا،‌ استیضاح شهردار در دستور کار قرار می‌گیرد.

بر اساس ماده مذکور، برای برکناری شهردار آستارا موافقت دوسوم اعضای شورای اسلامی این شهر الزامی است.

علی کوهی شهردار فعلی آستارا از ۱۰ سال پیش تاکنون شهردار آستارا است و در صورت تحقق استیضاح، برای نخستین بار در این سال‌ها آن را تجربه می‌کند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz