نشست هم‌اندیشی شهردار منطقه دو با علی سرتیپی، سرمایه‌گذار سینما انقلاب
شهرداری پروانه ساخت سینما سایه را در اسرع وقت صادر می‌کند

نشست هم‌اندیشی شهردار منطقه دو با علی سرتیپی، سرمایه‌گذار سینما انقلاب

رشت رویایی- جلسه هم‌اندیشی مدیران شهرداری با علی سرتیپی سرمایه‌گذار سینما انقلاب عصر امروز در دفتر شهردار منطقه دو برگزار شد.

به گزارش رشت رویایی، مرتضی عاطفی شهردار منطقه دو رشت در دیدار با علی سرتیپی سینمادار و تهیه‌کننده سینما، رضا زارعی نائب رئیس انجمن سینماداران کشور و رضا عطاران بازیگر مطرح کشور به بحث پیرامون نحوه سرمایه‌گذاری و مراحل ساخت آن پرداخت.

ساخت سینمای مدرن با بهترین امکانات روز دنیا به جای سینما انقلاب
تهیه‌کننده سرشناس سینمای ایران در حاشیه این جلسه در گفتگو با رشت رویایی در خصوص تصمیم خود مبنی بر خریداری سینما انقلاب و سرمایه‌گذاری روی آن گفت: ما از سال ۹۱ بنای سینما انقلاب رشت را خریداری کردیم و از سال ۹۲ با شهرداری وارد مذاکره شدیم تا این بنا را به یک مجتمع تجاری-فرهنگی تبدیل کنیم. با توجه به اینکه بنده تهیه‌کننده و سینمادار هستم این تصمیم بدین منظور گرفته شد تا حداقل سه سالن سینمای شیک و مدرن در این مجتمع بسازیم. چون تعداد سالن‌های این مجموعه محدود است در نظر داریم که از بهترین شرایط، بهترین متریال و بهترین امکانات روز دنیا استفاده کنیم تا یک فضای فرهنگی خوب که در خور مردم بافرهنگ شهر رشت است بسازیم.

علی سرتیپی در ادامه تصریح کرد: یکی از سالن‌های این مجتمع فرهنگی قرار است دو منظوره ساخته شود تا هم امکان اجرای تئاتر در آن باشد هم برای سینما مورد استفاده قرار بگیرد.

تهیه کننده فیلم «دراکولا» با اشاره به دیگر امکانات این مجتمع افزود: در طراحی این مجتمع یک فضای بسیار شیک، زیبا و راحت برای سالن انتظار در نظر گرفته شده است. و از دیگر موارد می‌توان به یک فضای فرهنگی مناسب که برای این مجموعه پیش‌بینی شده اشاره کرد. همچنین در کنار آن فضای تجاری شیک قرار خواهد گرفت.

رضا عطاران و علی سرتیپی در رشت - علی سرتیپی

انتظار سه ساله برای مجوز ساخت سینما انقلاب
او درباره زمان بهره‌برداری این مجتمع در ادامه گفت: ما از سال ۹۲ تا کنون پیگیر اخذ مجوزهای لازم برای کلنگ‌زنی این مجموعه هستیم. ما منتظریم تا اگر بسته سرمایه‌گذاری ما مصوب شود در اولین فرصت کلنگ این مجموعه را بر زمین بزنیم؛ حتی اگر امروز مجوز لازم صادر شود آمادگی داریم کار ساخت‌وساز را از فردا شروع کنیم. اما در مورد اینکه این مجوز چه زمانی صادر می‌شود و چرا پروسه آن اینقدر طولانی شده است باید از مسئولین مربوطه سؤال کرد.

سرتیپی در خصوص اینکه اخذ مجوز ساخت این مجتمع در چه مرحله‌ای است و پیش‌بینی می‌شود چه مدت زمان ببرد، متذکر شد: این پروژه در کمیسیون‌های مربوطه مطرح شده، به کمیسیون شورا اسلامی شهر رفته و موافقت‌های شهرداری اخذ شده است و با توجه به این موارد قسمت زیادی از مراحل این کار طی شده است. در حال حاضر در مراحل پایانی کار قرار هستیم تا مصوب شورا صادر شود و امیدواریم این پروسه سریع‌تر طی شود. به نظر بنده رسانه‌ها نیز در این خصوص نقش دارند و باید از مسئولین شهر خود مطالبه کنند و این فضا را به وجود بیاورند. ما امروز برای دیدن فیلم دراکولا به سینما رفتیم و از اینکه شهر رشت چنین سینمایی دارد تأسف خوردیم. ما امیدواریم شرایط مناسبی به وجود بیاید و این شرایط توسط رسانه‌ها از مسئولین شهری مطالبه شود تا هرچه زودتر این مسائل و موانع رفع گردد و مردم رشت و دیگر شهرهای استان بتوانند از سالن‌های خوب و با کیفیتی برخوردار شوند.

شهرداری پروانه ساخت سینما را در اسرع وقت صادر می‌کند
مرتضی عاطفی در این نشست با اشاره به سابقه علی سرتیپی در عرصه سینما و سینماداری کشور در خصوص شرایط ساخت سینما انقلاب اظهار کرد: از مدت‌ها پیش سرمایه‌گذارانی برای ساخت یک مجتمع فرهنگی-تجاری پا پیش گذاشتند که سابقه درخشانی در عرصه سینماداری دارند. علی سرتیپی از تهیه‌کنندگان بنام سینما هستند که در کارنامه خود تهیه‌کنندگی «ورود آقایان ممنوع»، «شهر موش‌ها» و «دراکولا» را دارد. علی سرتیپی در کنار خود آقای زارعی، نائب رئیس انجمن سینماداران کشور را دارد که مجموعه‌های موفقی همچون سینما کوروش و سینما ساویز را در پرونده دارند. این دوستان از سال ۹۱ سینما انقلاب رشت را خریداری کردند و قصدشان این بود که به فضای فرهنگی-تجاری تبدیل کنند.

مراحل اداری‌اش در حال پیگیری است؛ مثل مجوزهای لازم از شهرداری و کمیسیون ماده ۵ که مربوط به تغییر کاربری است خوشبختانه انجام شده و با مساعدتی که شهرداری در زمینه تشویق سرمایه‌گذاران در حوزه‌های فرهنگی دارد انشاءا… به زودی شاهد کلنگ‌زنی ساخت مجدد سینما انقلاب باشیم که شامل فضاهای تجاری و حداقل سه سالن سینما با تجهیزات روز است.

رضا عطاران و علی سرتیپی در رشت - مرتضی عاطفی

شهردار منطقه دو در مورد اینکه چرا پروسه صدور مجوز ساخت سه سال به طول انجامیده است، گفت: این‌ها واقعیت‌های شهر ما است و نمی‌توانیم از آن فرار کنیم. دقیقاً ما از سال ۹۲ پیگیر این کار بودیم و دقیقاً وعده دادیم که نهایت تلاش خود را برای به ثمر رسیدن این پروژه صرف کنیم به شرط آنکه این دوستان قول مدرن‌ترین و مجهزترین سینمای شهر را به ما بدهند. این واقعیت را نمی‌شود انکار کرد که برای ورود سرمایه‌گذار به شهر ما به خصوص در فعالیت‌های فرهنگی انواع و اقسام موانع و مشکل‌تراشی‌ها وجود دارد.

این مسئول با اشاره به اینکه موانع اصلی در خصوص این پروژه برداشته شده است، ادامه داد: این سرمایه‌گذاران در سال گذشته با عوارض ۱۲ میلیارد تومانی مواجه شدند؛ در حالیکه بالغ بر ۴ میلیارد برای خرید آن هزینه کردند و بیش از ده میلیارد باید برای ساخت آن هزینه کنند اما خوشبختانه با مساعدت مسئولین ذی‌ربط این مشکل برطرف شد. ضمن اینکه در مرحله تغییر کاربری زمان زیادی هدر رفت و روی اندازه مغازه‌ها گیر کردند و چندین بار مجبور شدند نقشه را عوض کنند. به امید خدا با بسته پیشنهادی که ارائه می‌شود و با حمایت‌هایی که قطعاً از سوی شورای محترم شهر رشت اتفاق می‌افتد شاهد یک اتفاق خوب در شهر باشیم.

عاطفی در پایان تصریح کرد: اگر شورا مصوب کند این دوستان آماده کلنگ‌زنی هستند و این قول را دادند که یک هفته بعد از صدور پروانه با حضور چهره‌های برجسته سینمای کشور کلنگ ساخت سینما به زمین بخورد. ما نیز این قول را می‌دهیم در صورت ارائه مجوزهای لازم و تصویب این بسته سرمایه‌گذاری از سوی شورا، پروانه ساخت آن در اسرع وقت صادر شود.

همچنین متین عاشوری، مدیر دفتر سرمایه‌گذاری شهرداری رشت که نقش موثری در حل یکی از مشکلات پیش روی یعنی محاسبه عوارض برای این پروژه داشت، از این سرمایه‌گذاران برای مشارکت دعوت به همکاری کرد.

گفتنی است به پیشنهاد رضا عطاران مقرر شد نام این سینما به احترام شاعر بلندآوازه رشت، هوشنگ ابتهاج، «سایه» نام‌گذاری شود.

 

نظرات

2 دیدگاه‌ برای "نشست هم‌اندیشی شهردار منطقه دو با علی سرتیپی، سرمایه‌گذار سینما انقلاب
شهرداری پروانه ساخت سینما سایه را در اسرع وقت صادر می‌کند"

آگاه‌سازی از
680

مرتب کردن بر اساس:   جدیدترین | قدیمی‌ترین | بیشترین رأی
میلاد
8 ماه 13 روز پیش

از سایت خوب رشت رویایی عاجزانه تمنا میکنیم در خصوص افتتاح تالار مرکزی رشت تنها تالار استاندارد جهت اجرای موسیقی در شهر رشت که به مدت نه سال است به طول انجامیده خبری جامع کار کنند.تالار مرکزی رشت در انتهای پارک ملت رشت واقع شده است,,,با تشکر فراوان…

«رشت رویایی»
8 ماه 13 روز پیش

با تشکر
حتماً این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

wpDiscuz