شهرداری بقالی نیست که اسناد مالی‌اش گم شود/ تعلل در ارائه تفریغ بودجه از شهرداری رشت سلب امتیاز می‌کند

رشت رویایی-  شورای اسلامی شهر رشت در بیست و هشتمین جلسه علنی خواستار تعیین تکلیف اسناد مالی مفقودی شهرداری رشت در سال ۹۰ شدند.

حسابرس شهرداری رشت با حضور در صحن شورا گفت: شهرداریها در پایان هر سال باید تن‌خواه گردانشان صفر شود که این مهم در سال‌های گذشته در شهرداری رشت نادیده گرفته شد.

شفقت با اشاره به عوارض حذف پارکینگ در رشت گفت: قرار بود عوارض دریافت شده درباره حذف عوارض پارکینگ در حسابی جداگانه و برای ایجاد پارکینگ در سطح شهر هزینه شود که طی چند سال اخیر این مهم عملی نشد و عوارض دریافتی این بخش در مباحث دیگری هزینه شد.

حسابرس شهرداری رشت با بیان اینکه آمار مشخصی در باره املاک شهرداری رشت وجود ندارد گفت: یکی دیگر از مشکلات پیش روی تکمیل گزارش تفریغ بودجه شهرداری رشت طی سال‌های گذشته این موضوع است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با انتقاد از عدم ارائه گزارش تفریغ بودجه شهرداری رشت طی چند سال اخیر به شورا گفت: گزارش تفریغ بودجه هر سال شهرداریها باید در پایان همان سال به شورا ارائه شود.

احمد رمضانپور اضافه کرد: اسناد مفقودی شهرداری رشت در سال ۹۰ باید تعیین تکلیف شود و متاسفانه چنین مباحثی نشان‌دهنده فساد است.

او با اشاره به عوارض حذف پارکینگ در رشت گفت: قرار بود عوارض حذف پارکینگ در رشت در حسابی جداگانه و به منظور ایجاد پارکینگ در سطح رشت جمع آوری شود اما متاسفانه طی چند سال گذشته این مهم نادیده گرفته شده و همچنان به این دستبرد زده می‌شود.

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی رشت نیز در این جلسه با بیان اینکه در حوزه حسابرسی داخلی شهرداری رشت توفیقی حاصل نشده است گفت: حساب های مالی چند سال اخیر شهرداری رشت گنگ است.

رضا رسولی گفت: متاسفانه چند سالی است که گزارش تفریغ بودجه در شهرداری رشت انجام نشده است .

رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز با اشاره به اینکه شورای چهارم رشت از نیمه دوم سال ۹۲ فعالیتش را آغاز کرد گفت: ما معتقدیم باید گزارش تفریغ بودجه مربوط به دوران فعالیت خودمان را ارائه کنیم و مسئولیت سال های قبل از فعالیت شورای چهارم رشت بر عهده مدیران همان دوران است.

علوی گفت: عملکرد شهرداری ها در یک سال مالی در تفریغ بودجه مشخص می‌شود و بارها در دوران فعالیت شورای چهارم رشت تقاضای ارائه گزارش تفریغ بودجه از شهردار وقت کردیم اما پاسخی دریافت نشد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه هر مدیری مسئول اشتباهات دوران فعالیت خودش است گفت: بنده مسئولیت اشتباهاتی که در دوره قبل شورا انجام شد را نمی توانم بپذیرم.

فرهام زاهد گفت: در این دوره از شورا ریاست کمیسیون برنامه و بودجه شورای رشت بر عهده بنده است و یقینا درباره گزارش تفریغ بودجه نیز با دقت و جدیت اقدام خواهم کرد.

حسابرس شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه شهرداری رشت بقالی نیست گفت: شهرداری رشت بقالی نیست که برخی مدعی شده اند اسناد مالی در آن گم شده است .
عباس شفقت گفت: شورای رشت در قبال گم شدن اسناد مالی شهرداری رشت مسئولیت ندارد و ذیحسابان وقت شهرداری باید در این باره پاسخگو شوند.

او با بیان اینکه اگر در ارائه گزارش تفریغ بودجه سال های گذشته شهرداری رشت تعلل شود امتیازاتی از شهرداری سلب می شود گفت: ارائه گزارش تفریغ بودجه برای شهرداری ها امتیازاتی از جمله ارزش گذاری و… به همراه دارد و در صورت عدم ارائه گزارش تفریغ بودجه سال‌های گذشته شهرداری رشت یقینا سهم شهرداری در برخی از مباحث توسط وزارت کشور کاهش پیدا می‌کند.

در جلسه امشب شورای رشت گزارش تفریغ بودجه سال ۹۱ شهرداری رشت به شرط اینکه مسئولیت آن بر عهده شهردار و مسئول واحد مالی وقت شهرداری رشت باشد به تصویب اعضای شورا رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *