شهاب حسینی چهارشنبه برای اکران «چهارشنبه» به رشت می‌آید

فیلم «چهارشنبه»

رشت رویایی- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از حضور «شهاب حسینی»، هنرپیشه محبوب سینمای ایران برای اکران فیلم «چهارشنبه» در رشت خبر داد.

فیروز فاضلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به استقبال شهروندان گیلانی از اکران فیلم‌های گروه هنر و تجربه در رشت، اظهار کرد: روز چهارشنبه، اول اردیبهشت ۹۵ فیلم سینمایی «چهارشنبه» با حضور شهاب حسینی در رشت نمایش داده می‌شود و بعد از پایان نمایش، عوامل فیلم به سؤالات علاقمندان هنر هفتم پاسخ می‌دهند.

وی تصریح کرد: در این روز، سینما میرزا کوچک رشت میزبان فیلم سینمایی «چهارشنبه» است که در این جلسه ابتدا از ساعت ۲۰ فیلم برای علاقمندان به نمایش درمی‌آید، سپس جلسه نقد و بررسی با شرکت شهاب حسینی، بازیگر، سروش محمدزاده، کارگردان و یوسف وجدان‌دوست، تهیه‌کننده برگزار می‌شود.

فاضلی اضافه کرد: «چهارشنبه» داستان کشمکش در یک خانواده و بین دو برادر بر سر بخشیدن یا نبخشیدن قاتل پدر خانواده است. شهاب حسینی و آرمان درویش نقش این دو برادر را بازی می‌کنند. نسیم ادبی، هستی مهدوی‌فر و امیرحسین شام‌بیاتی دیگر بازیگران این فیلم هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان یادآور شد: «چهارشنبه»، سال گذشته در جشنواره فیلم فجر در بخش هنر و تجربه به نمایش درآمد و برنده جایزه کارگردانی از این بخش شد.

به گزارش ایسنا، «چهارشنبه» نخستین تجربه کارگردانی فیلم بلند سروش محمدزاده است. او پیش از این ساخت هفت فیلم مستند و تدوین ٢٢ مستند و همچنین تدوین پنج فیلم ویدیویی را برعهده داشته است.

محمدزاده معتقد است که سینما از دل واقعیت‌های جامعه می‌آید و فیلم «چهارشنبه» هم واقعیت زندگی مردم است.

این فیلم ٨٧ دقیقه‌ای محصول سال ١٣٩۴ است و به موضوع قصاص و درگیری یک خانواده برای راضی کردن برادر کوچک‌شان برای گرفتن پول دیه و بخشش قاتل پدر می‌پردازد؛ موضوعی که در سینمای ایران به خصوص در سال‌های اخیر تازگی ندارد و تنها یک زاویه دید جدید می‌تواند آن را احیا کند.

در فیلم «چهارشنبه» که از ۲۴ اسفند ۹۴ در سینماهای ایران اکران شده است، بازیگرانی چون شهاب حسینی، نسیم ادبی، آرمان درویش، هستی مهدوی، امیرحسین شام بیاتی، الهام حاج‌فتحعلی، گیتی قاسمی، نیما راد، پیام اینالویی، رسول ادهمی، فرخنده فرمانی‌زاده، فرهاد محمدی، فرشاد محمدی و… بازی می‌کنند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz