[su_frame align=”left”]ایمان نعیمی شناگر و مربی شنا و نجات غریق گیلان[/su_frame]

رشت رویایی- شناگر گیلانی تمرینات خود را برای ثبت رکورد طولانی‌ترین شنای استقامت آب‌های آزاد جهان در گینس آغاز کرده است.

سید ایمان نعیمی شناگر و مربی شنا و نجات غریق گیلان هدف شخصی خود از این حرکت را ابتلای همسرش به بیماری ام‌اس عنوان کرد و گفت: انجمن ام‌اس گیلان زمینی را در رشت خریداری کرده که برای ساخت مرکز درمانی خاص بیماران ام‌اسی در گیلان نیازمند حضور خیرین و مسئولان هستیم.

نعیمی که از ۹ ماه پیش تمرینات خود را برای ثبت رکورد طولانی‌ترین شنای استقامت آب‌های آزاد جهان در گینس آغاز کرده است گفت: برای یادبود ۱۷۵ شهید غواص و حمایت از بیماران ام‌اس این حرکت را شروع کرده‌ام که پس از تست‌های کمیته ثبت رکوردهای فدراسیون همگانی مجوزهای نهایی اجرای این رکورد را به دست آوردیم.

او گفت: در تست‌های فدراسیون ورزش‌های همگانی که با حضور رضایی رییس کمیته ثبت رکوردها انجام شد به مدت دو روز، هر روز ۶ ساعت و حدود ۲۰ کیلومتر را شنا کردم تا مجوز نهایی برای اجرای این رکورد را در جهان و کتاب ثبت رکوردهای گینس به دست آورم.

این شناگر گیلانی هدف اصلی خود را حمایت از بیماران ام‌اس ایران عنوان کرد و گفت: در صورتیکه شرایط دریا مساعد باشد از اواخر تیرماه حرکت هزار و ۴۰۰ کیلومتری خود در دریای خزر را از بندر آستارا به سمت بندر ترکمن و بازگشت آن به آستارا و از آنجا به منطقه آزاد انزلی آغاز خواهم کرد.

نعیمی همچنین گفت: پیش می‌شود این حرکت ۶۰ روز طول بکشد و روزی ۲۰ تا ۳۰ کیلومتر را شنا کنم و در ۲۵ شهرستان هم استراحت داشته باشم.

او با اشاره به هزینه‌های بالای این ثبت رکورد جهانی گفت: انجمن ام‌اس ایران، سپاه قدس گیلان، رئیس هیات شنای گیلان و رشت تاکنون برای هزینه‌های این حرکت اعلام آمادگی کرده‌اند و قرار است منطقه آزاد انزلی نیز بررسی‌های لازم را برای حمایت مالی و معنوی انجام دهد.

این شناگر گیلانی هزینه داوران، منجیان غریق، غواصان، پزشکیاران، قایق موتوری، اسکان و تغذیه را از مهم‌ترین هزینه‌های این ثبت رکورد دانست و از سازمان‌های دولتی، خصوصی، صنایع و خیرین خواست که کمک کنند.

او گفت: در ابتدای این حرکت از آستارا، همایشی با حضور هنرمندان و نخبگان کشور، مسئولین استانی و شهرستانی تدارک دیده شده که در آن مراسم شماره حساب انجمن ام‌اس برای کمک مسئولان و خیرین اعلام خواهد شد.