شناور موشک‌انداز جدید به نیروی دریایی ارتش در دریای خزر الحاق شد

شناور موشک‌انداز جدید به نیروی دریایی ارتش در دریای خزر الحاق شد

رشت رویایی- فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: امسال الحاق شناور موشک‌انداز جدید به نیروی دریایی ارتش در دریای خزر انجام می‌شود.

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در جریان الحاق داک ۲ هزار تنی به نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مسجد پیامبر اعظم (ص) این شهرستان با تبریک ۲۹ فروردین روز جمهوری اسلامی و گرامیداشت یاد شهدای نیروی دریایی اظهار کرد: امروز شاهد الحاق داک ۲ هزار تنی به نیروی دریایی ارتش بودیم.

شناور موشک‌انداز جدید به نیروی دریایی ارتش در دریای خزر الحاق شد

وی با بیان اینکه خزر بزرگ‌ترین دریاچه جهان است، گفت: امسال الحاق شناور موشک‌انداز جدید به نیروی دریایی ارتش در دریای خزر انجام می‌شود.

این مقام مسئول به منافع و منابع متعدد کشورهای همسایه دریای خزر اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران منابع و منافعی در دریای خزر دارد و باید اقتدار خود را در عرصه این دریا حفظ کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با تأکید بر اینکه دریای خزر برای جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت است، بیان کرد: دریای خزر برای دیگر کشورهای همسایه اهمیت دارد و باید تلاش کنیم از منابع این دریا برای پیشرفت دریامحور استفاده شود.

سیاری، خزر را دریای صلح و دوستی خواند و اضافه کرد: دریای خزر باید عاری از ناامنی باشد و کشورهای همسایه بتوانند از منابع آن بهره ببرند.

وی متذکر شد: اقتدار نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دریای خزر به همراه دیگر کشورهای همسایه می‌تواند از وقوع حوادث جلوگیری کند و این موضوع برای ما حائز اهمیت است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران به همراه دیگر کشورها توانمندی تأمین امنیت دریای خزر را دارد، خاطرنشان کرد: کشورهای حاشیه دریای خزر نباید اجازه دهند هیچ‌گونه ناامنی در این دریا به وجود آید.

به گزارش فارس، داک ۲ هزار تنی به منظور تعمیر کشتی‌ها به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندر انزلی الحاق شد.

شناور موشک‌انداز جدید به نیروی دریایی ارتش در دریای خزر الحاق شد شناور موشک‌انداز جدید به نیروی دریایی ارتش در دریای خزر الحاق شد

عکس: ایسنا

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz