مدیرکل بهزیستی گیلان خبر داد:
شناسایی ۱۷ هزار و ۴۰۰ معلول ذهنی در گیلان

محمدرضا پارسی

رشت رویایی- مدیرکل بهزیستی گیلان از شناسایی ۱۷ هزار و ۴۰۰ نفر معلول ذهنی در گیلان خبر داد.

محمدرضا پارسی ظهر امروز در مراسم تجلیل از برگزیدگان و نخبگان بهزیستی استان گفت: امروز در خدمت کسانی هستیم که ترویج حس نوعدوستی و محبت‌آفرینی از اهداف آنهاست.

او با بیان اینکه نباید خودمان را محدود به سطوح نیازهای اولیه جامعه معلولان کنیم، افزود: نباید از دیگر نیازهای جامعه معلولان غفلت کرد.

پارسی از شناسایی ۴۴ هزار و ۵۰۰ نفر معلول در این استان خبر داد و گفت: ۱۷ هزار و ۴۰۰ نفر معلول ذهنی در گیلان شناسایی شده‌اند که از این تعداد، ۱۲ هزار نفر زیرپوشش بهزیستی قرار گرفتند.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه سال گذشته جامعه معلولان و آسیب‌دیدگان استان ۳۷ هزار و ۵۰۰ نفر بود، گفت: امسال ۴۴ هزار و ۵۰۰ نفر معلول در گیلان شناسایی شده است.

او مسؤولیت‌پذیری همکاران بهزیستی با توجه به امکانات آن را بسیار بالا دانست و تصریح کرد: تلاش ما برطرف کردن مشکلات اقشار معلولان جامعه هدف بهزیستی است.

پارسی با اشاره به اینکه اکنون ۱۷ هزار و ۴۰۰ نفر معلول ذهنی در گیلان شناسایی شده است، گفت: از این تعداد، ۱۲هزار نفر زیر پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند.

او با بیان اینکه ۳ هزار و ۳۰۰ نفر بیمار روانی مزمن زیرپوشش خدمات سازمان بهزیستی هستند، خاطرنشان کرد: گیلان نخستین استان کشور در حوزه سالمندی بوده و امید به زندگی در این استان بالا رفته است.

مدیر کل بهزیستی گیلان ۱۱.۸ درصد جمعیت گیلان را سالمند دانست و گفت: اکنون ۳۸ مرکز شبانه‌روزی برای جامعه هدف بهزیستی در بخش‌های مختلف ایجاد شده که ۱۲ مرکز مربوط به سالمندان و شش مرکز مربوط به معلولان روانی مزمن است.

او با اشاره به اینکه روزانه ۳۰ کارگاه حرفه‌آموزی بهزیستی استان مشغول به فعالیت است، خاطرنشان کرد: حدود یک‌هزار نفر در این کارگاه‌ها زیرپوشش قرار گرفته‌اند.

پارسی حفظ ارتباط معلولان با خانواده‌ها را مهم خواند و خاطرنشان کرد: با حضور معلولان در جمع خانواده‌ها می‌توان خدمات بهتری ارائه کرد ضمن اینکه به مراکز نگه‌داری شبانه‌روزی معلولان یک میلیارد تومان در ماه یارانه پرداخت می‌شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz