[su_frame align=”center”]تأمین اجتماعی[/su_frame]

رشت رویایی- شعبه‌ ویژه تأمین اجتماعی در شهر صنعتی رشت دقایقی پیش با حضور استاندار گیلان به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل تأمین اجتماعی در حاشیه افتتاح شعبه‌ ویژه تأمین اجتماعی در شهر صنعتی رشت گفت: بنیان و ایده اولیه این اقدام در اداره کل استان و با بهره‌گیری از توانمندی‌های کارشناسان متخصص در حوزه فن‌آوری اطلاعات طراحی و یک تیم ورزیده به سرپرستی دکتر شاه بهرامی از اساتید برجسته و مدیر گروه انفورماتیک دانشگاه گیلان به‌عنوان مشاور، تأمین اجتماعی گیلان را در برنامه‌نویسی و عملیاتی نمودن پروژه یاری کرده است.

جمیل حق‌پرست اضافه کرد: بهره‌گیری از شیوه‌های نوین خدمات‌رسانی به شکل غیرحضوری به‌منظور رضایتمندی بیشتر شرکای اجتماعی و تسریع در فرایند کار و جلوگیری از ترددهای غیرضروری در کنار ارتقا کیفی امور را از عمده‌ترین اهداف این طرح است.

او گفت: تلاش در جهت تغییرات فیزیکی و چیدمان و فضای اداری و استفاده هم‌زمان از تکنیک‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری با توجه به توسعه و گسترش امکانات الکترونیکی در اختیار شهروندان در بسترهای اینترنت و گوشی‌های همراه از مهم‌ترین ارکان موردنظر در این پروژه است.

مدیرکل تأمین اجتماعی در حاشیه افتتاح شعبه‌ ویژه تأمین اجتماعی با اشاره به اهداف احداث این شعبه گفت: دقت در اصول امنیتی اطلاعات کاربران، نظارت بر فرایند برنامه‌نویسی بر اساس قوانین و بخشنامه‌ها، کنترل سیستم‌های پشتیبانی و ذخیره اطلاعات، شناسایی گلوگاه‌های احتمالی و هماهنگی و برنامه‌ریزی امور از وظایف ابلاغی به اعضای کمیته است.

حق‌پرست اضافه کرد: در این طرح که فاز نخست آن با تغییر چیدمان و دکوراسیون و یکدست نمودن پوشش پرسنل و فضاسازی مناسب برای ایجاد رضایتمندی مراجعان همراه است در کنار تغییرات فیزیکی، ایجاد سایت و انتشار فرم‌های تعهداتی و امکانات اولیه برای بهره‌گیری بیمه‌شدگان به‌منظور درخواست‌هایی همچون صدور و تمدید دفترچه درمانی، بازرسی و انتقال سوابق در حوزه نام‌نویسی و حساب‌های انفرادی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت و در گام‌های بعدی حوزه‌های درآمدی و فنی مستمری‌ها و بیمه‌شدگان از خدمات طرح برخوردار می‌شوند.

او گفت: به‌منظور انجام این طرح تاکنون بیش سه هزار و ۶۰۰ نفر ساعت کار در قالب برنامه‌نویسی، نشست‌های تخصصی، کارگروه‌های فنی، جلسات مشترک و عملیات اجرایی بازسازی و نوسازی ساختمان در قالب تغییر دکوراسیون برای تحقق این طرح انجام پذیرفته است.