شطرنج اقتصادی کارپف در منطقه آزاد انزلی

رشت رویایی آناتولی کارپف؛ با شنیدن این نام حتماً به یاد شطرنج می‌افتید اما جالب است که بدانید جناب آقای آناتولی کارپف اسطوره و همچنین قهرمان سابق شطرنج جهان علاوه بر این پسوندهای ورزشی، عنوانی اقتصادی سیاسی هم دارد. او رییس کمیته مناطق آزاد در مجلس دومای روسیه هم هست که بنا به این عنوان دیداری کاری با رضا مسرور، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی هم داشت.

آناتولی کارپف قهرمان سابق شطرنج جهان و رییس کمیته مناطق آزاد در مجلس دومای روسیه با مهندس مسرور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان دیدار و از مجتمع بندری کاسپین و ظرفیت‌های گردشگری و تجاری و ورزشی این منطقه بازدید کرد.

رضا مسرور، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در ابتدای جلسه با اشاره به ظرفیت‌ها و مزیت‌های منطقه آزاد انزلی به عنوان تنها منطقه آزاد ایران در حاشیه دریای خزر، اظهار کرد: رویکرد و مأموریت اصلی این سازمان گسترش مبادلات اقتصادی و تعاملات با کشورهای حاشیه خزر، به ویژه کشور روسیه است در این راستا در سال‌های اخیر اقدامات مناسبی برای گسترش همکاری‌های بین‌المللی و توسعه همکاری‌ها با کشورهای این منطقه انجام داده‌ایم.

 وی  با بیان اینکه  برگزاری مسابقات بین‌المللی در منطقه همانند تورنمنت بین‌المللی شطرنج جام خزر به توسعه روابط کشورهای منطقه کمک خواهد کرد، افزود: میزبانی مسابقات ورزشی بین‌المللی و توسعه زیرساخت‌ها با استانداردهای بین‌المللی از اولویت های این سازمان در حوزه ورزش است و امیدواریم با میزبانی این مسابقات شطرنج  روابط حسنه مردم ایران با روسیه بیش از گذشته  گسترش یابد.

آناتولی کارپف قهرمان سابق و اسطوره شطرنج جهان و رییس کمیته مناطق آزاد در مجلس دومای روسیه در این دیدار با تشکر از مدیرعامل سازمان برای حمایت و میزبانی منطقه آزاد انزلی از مسابقات بین‌المللی شطرنج جام خزر، اظهار کرد: برگزاری مسابقات بین‌المللی ورزشی یکی از جذاب‌ترین ظرفیت‌ها برای جذب گردشگر بوده و فرصت ارزشمندی برای توسعه توریسم ورزشی است.
وی به سوابقی از نقش تورنمنت‌های ورزشی در معرفی شهرهای و مناطق مختلف در سطح جهان اشاره کرد و افزود: دیپلماسی ورزشی در جهان امروز بسیار مؤثر است.
آناتولی کارپف با اشاره به بازدید صورت گرفته از مجتمع بندری کاسپین و ظرفیت‌های گردشگری و تجاری منطقه، گفت: ظرفیت‌ها و توانمندی‌های  منطقه آزاد انزلی بسیار ارزشمند بود و اقدامات و برنامه‌های این منطقه در مسیر توسعه مرا تحت تأثیر قرارداد و با توجه به مسئولیتم در کمسیون مناطق آزاد مجلس دوما روسیه در خصوص گسترش روابط منطقه آزاد انزلی با مناطق آزاد و ویژه کشور روسیه هماهنگی‌های  لازم را انجام خواهم داد.
در این جلسه مسعود رهنما مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان از حمایت‌های رییس هیات مدیره و مدیرعامل این سازمان از ورزش گیلان و توسعه زیرساخت‌های ورزشی در منطقه قدردانی کرد و از همراهی و همکاری‌های صورت گرفته سازمان منطقه آزاد انزلی در جهت برگزاری هر چه باشکوه مسابقات بین‌المللی در منطقه تشکر کرد و افزود: حمایت‌های سازمان منطقه آزاد انزلی در ارتقا جایگاه ورزش گیلان در سطح کشور بسیار مؤثر بوده است و با میزبانی و حمایت‌های این سازمان دورنمای برگزاری مسابقات بین‌المللی در استان شرایط مطلوب‌تری خواهد یافت.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz