[su_frame align=”left”]شطرنج[/su_frame]

رشت رویایی- چهارمین دوره مسابقات شطرنج بین‌المللی جام دوستی، عصر جمعه با قهرمانی شطرنج‌بازی از استان گیلان در رشت پایان یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در پایان این رقابت‌ها، رامتین طاووسی راد از استان گیلان با کسب هفت و نیم امتیاز عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات را به خود اختصاص داد.

همچنین فرزین رضایی از استان مازندران و علی راستبد از استان گیلان نیز با کسب هفت و نیم امتیاز و به دلیل پوئن شکنی، به ترتیب در مکان‌های دوم و سوم این دوره از رقابت‌ها قرار گرفتند.

عرفان آوخ، بنیامین بابانیا و امین گرامی پور دیگر شطرنجبازان استان گیلان نیز با کسب هفت امتیاز و به دلیل پوئن شکنی، به ترتیب در رتبه‌های چهارم تا ششم این مسابقات قرار گرفتند.

در مهم‌ترین دیدارهای دور نهم و پایانی این رقابت‌ها نیز، فرزین رضایی از مازندران موفق شد برابر فرهاد صمصمام از گیلان به برتری دست یابد.

همچنین در سایر دیدارهای مهم دور نهم این رقابت‌ها، رامتین طاووسی راد موفق شد میثم مرادیان را شکست دهد و بنیامین بابانیا برابر مهیار رضایی به برتری دست یافت.

چهارمین دوره رقابت‌های شطرنج بین‌المللی جام دوستی، از شنبه گذشته با حضور ۱۳۶ شطرنجباز ایرانی به همراه هشت شطرنج‌باز از کشورهای آلمان و روسیه در رشت آغاز شده بود.

شطرنج‌بازان شرکت‌کننده در این دوره از رقابت‌ها، دارای ریتینگ بین‌المللی زیر ۲۲۰۰ و در رده سنی آزاد حضور داشتند که به مدت شش روز در سالن شطرنج مهد اندیشه مجموعه ورزشی یادگار امام شهرستان رشت با هم به رقابت پرداختند.