شرکت گاز استان گیلان در پی مراجعات مردمی اعلام کرد:
ما نقشی در افزایش قیمت گاز نداریم

قبض گاز

رشت رویایی- با توجه به مراجعات مردمی به ادارات گاز استان در خصوص افزایش گازبها این شرکت برای تنویر افکار عمومی اطلاعیه‌ای منتشر کرد:

براساس دستورالعمل شرکت ملی گاز ایران، برای محاسبه گازبها، سال به دو فصل گرم و سرد تقسیم می‌شود که فصل سرد از تاریخ ۱۶ آبان ماه تا ۱۵ فروردین ماه سال بعد و مابقی سال به عنوان فصل گرم تعریف می‌شود.

مبلغ گازبها به صورت پلکانی و با در نظر گرفتن سطوح اقلیم بندی مربوطه از نظر آب و هوا محاسبه می‌شود. بدین ترتیب که هر اندازه مشترک کمتر و بهینه‌تر مصرف نماید مشمول پرداخت قیمت گاز کمتر و در صورت مصرف بیشتر و با قرار گرفتن در پله‌های بالاتر مشمول پرداخت گازبها به صورت پلکانی می‌شود.

استان به لحاظ اقلیم بندی به سه اقلیم، اقلیم ۱ (جیرنده، بره سر و دیلمان)، اقلیم ۲ (آستارا، سیاهکل، ماسال، املش و تالش) و اقلیم ۳ (رشت، شفت، فومن، انزلی، رودبار، رودسر، آستانه، رضوانشهر، صومعه‌سرا، لنگرود و لاهیجان) تقسیم می‌شود که این اقلیم بندی توسط شرکت ملی گاز ایران با همکاری سازمان هواشناسی تنظیم می‌شود و در اختیار شرکت‌های گاز استانی نمی‌باشد.

نظرات

2 دیدگاه‌ برای "شرکت گاز استان گیلان در پی مراجعات مردمی اعلام کرد:
ما نقشی در افزایش قیمت گاز نداریم"

آگاه‌سازی از
680

مرتب کردن بر اساس:   جدیدترین | قدیمی‌ترین | بیشترین رأی
زرافشان
1 سال 2 ماه پیش

رطوبت بالای گیلان مصرف رو بیشتر میکنه چون رطوبت هوا هم باید جذب بشه که انرژی بر هست
ضمن اینکه realfeel دما در جاهای مرطوب با جاهای خشک فرق داره این موارد باید توسط هواشناسی لحاظ بشه گیلان با ایران فرق داره
نمایندگان گیلان و خبرنگاران گیلان تذکر بدهند و پیگیری کنند از طریق وزازت نیرو و سازمان هواشناسی

fa 26
8 ماه 5 روز پیش

دومین کشور دارنده بیشترین منابع گازیم بعد باید ۸۰ تومن پول گاز بدم! پارسال باهمین مقدار مصرف ۴۰ تومن میدادیم ! از این ۸۰ تومن ۶۵ تومن پوله گازه بقیش عوارض و ارزش افزوده و بیمه و … !!! !!! !!

wpDiscuz