شرط عجیب پدر برای عقد دختر ۱۴ ساله‌اش

رشت رویایی- دختر ۱۴ ساله افغانی وقتی پی برد که پدرش قصد دارد به زور او را به عقد مرد میان‌سالی درآورد، از خانه فرار کرد.

۴ فروردین امسال مرد ۴۵ ساله به اداره پلیس رفت و از ربودن دختر ۱۴ ساله خبر داد. او گفت: دخترم شب گذشته برای خرید از خانه بیرون رفت و دیگر برنگشت.

من احتمال می‌دهم که پسرجوانی او را ربوده است چرا که از چند روز پیش متوجه رابطه پنهانی او با پسرجوانی به نام محمد شده بودم. به دستور قاضی سهرابی، بازپرس شعبه نهم دادسرای جنایی تهران تحقیقات کارآگاهان در این خصوص آغاز شد. آنها راهی خانه پسر جوان شدند.

پدر او می‌گفت که پسرش مدتی قبل با دخترنوجوانی به خانه آمده بود اما حالا از او خبری ندارد. با این حال روز دوشنبه ۲۳ فروردین‌ماه بود که پدر محمد همراه پسر و دختر ناپدید شده به دادسرای امور جنایی رفت. آنجا بود که مشخص شد محمد در تعطیلات نوروز دختر نوجوان را به عقد خود درآورده است.

این دختر نوجوان منکر آدم‌ربایی شد و به قاضی چنین گفت: چند وقت پیش مادرم فوت شد. مدتی که گذشت متوجه شدم پدرم قصد ازدواج مجدد دارد. من مخالفتی نداشتم اما وقتی فهمیدم دختری که قرار است، نامادری‌ام شود، همسن و سال من است جا خوردم. پدرم عاشق دختری ۱۴ ساله شده بود و او را از پدرش خواستگاری کرده بود. وقتی شرط پدر آن دختر را برای ازدواج دخترش با پدرم شنیدم حسابی به‌هم ریختم.

پدر آن دختر شرط گذاشته بود درصورتی با این ازدواج موافقت می‌کند که مرا به عقد یکی از بستگانش که مردی ۴۰ ساله بود درآورد. پدرم هم به‌خاطر خودش شرط پدرزن آینده‌اش را پذیرفته بود. وی ادامه داد: وقتی این را شنیدم مخالفت کردم اما پدرم مرا تهدید به قتل کرد.

من هم از خانه فرار کردم و همان روز پیش پسر مورد علاقه‌ام که ۱۸ ساله است رفتم و موضوع را برایش تعریف کردم. او وقتی وضعیت مرا دید پیش یکی از روحانیون هم‌وطن خود رفتیم و با هم نامزد شدیم. هیچ زور و اجبار و آدم‌ربایی در میان نبود. من برای فرار از ازدواج اجباری مجبور به فرار از خانه و عقد پنهانی با پسر موردعلاقه‌ام شدم. به گزارش همشهری، قاضی پس از شنیدن اظهارات دختر جوان، پرونده شکایت پدر وی در خصوص آدم‌ربایی را مختومه اعلام کرد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz