رشت رویایی ـ مدیرکل فرودگاه گیلان اعلام کرد که پرواز مشهد به رشت بدلیل بروز اشکال در چرخ جلو هنگام چرخش روی باند در فرودگاه بین المللی سردار جنگل، متوقف شد اما هیچ حادثه‌ای رخ نداده و همه مسافران در سلامت کامل هستند.

[su_frame align=”center”]شب پراضطراب فرودگاه سردار جنگل رشت[/su_frame]

غلامرضا کریم آقایی در این باره به «ایرنا»‌گفت: پرواز یادشده به شماره ۴۵۳ هواپیمایی جمهوری اسلامی است که از مشهد حرکت کرده و در رشت به زمین نشست و قرار بود ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه، از رشت به مقصد تهران حرکت کند ولی این پرواز لغو شد.

او تاکید کرد: پرواز ۲۴۴ رشت – تهران به دلیل مشکل پیش آمده، لغو شده و گروه فنی شرکت ایران ایر در تلاش برای رفع نقص هستند.

او مطالب منتشر شده در برخی سایت‌ها مبنی بر شکسته شدن بال پرواز را رد کرد و گفت: از اضطراب پیش آمده برای مسافران پرواز مشهد – رشت و همچنین مسافران پرواز رشت – تهران برای مشکلات پیش آمده عذر خواهیم.

بارش سنگین برف از جمعه گذشته در رشت آغاز شد و ارتفاع آن در برخی مناطق این شهرستان به بیش از یک متر رسید بطوریکه بارش برف سنگین موجب بروز مشکلاتی از جمله لغو کامل پروازها در روزهای جمعه و شنبه گذشته شد.

پروازها از صبح یکشنبه در فرودگاه سردار جنگل رشت برقرار شده است.

در زمان حاضر ۱۰۴ سورتی پرواز در طول هفته از فرودگاه سردار جنگل رشت به مقاصد تهران‌، کیش‌، عسلویه‌، اصفهان‌، بغداد‌، مشهد، اهواز ، بندرعباس و شیراز انجام می‌شود.