رشت رویایی- نشریه ورایتی در گزارشی درباره‌ی ترکیب احتمالی فیلم‌های امسال جشنواره کن، فیلم جدید اصغر فرهادی را به عنوان یکی از آثاری معرفی کرد که حضورش در بخش رقابتی، تقریباً قطعی است.

[su_frame align=”left”]اصغر فرهادی - شهاب حسینی[/su_frame]

به گزارش ایسنا کمتر از دو ماه مانده به آغاز معتبرترین جشنواره سینمایی جهان، گمانه‌زنی‌ها درباره فیلم‌های حاضر در بخش‌های اصلی جشنواره کن افرایش یافته و در حالی که فرصت ارسال آثار برای حضور در جشنواره به پایان رسیده، باید منتظر ماند و دید معادلات پیچیده انتخاب فیلم در کن در نهایت «تیری فرمائو» دبیر باسابقه جشنواره را به چه تصمیمی درباره ترکیب نهایی فیلم‌های رقابتی و غیررقابتی و فیلم افتتاحیه خواهد رساند.

ورایتی در گزارشی با این موضوع فیلم‌های «جولیتا» به کارگرانی «پدرو آلمادوار»، «آخرین چهره» ساخته جدید «شون پن»، «اِله» از «پل ورهوون»، «این تنها پایان دنیاست» به کارگردانی «خاویر دولان»، فیلم «دختر ناشناس» از برادران داردن (برندگان دو جایزه نخل طلا) و همچنین فیلم جدید اصغر فرهادی که هنوز عنوانی برای آن انتخاب نشده است را به عنوان فیلم‌های تقریباً قطعی در بخش رقابتی شصت و نهمین جشنواره کن معرفی کرده است.

هنوز جزئیات زیادی از داستان فیلم جدید اصغر فرهادی که پیش از این نام «فروشنده» برای آن انتخاب شده بود منتشر نشده است، اما فرهادی این فیلم را داستانی معاصر روایتگر زندگی زوجی توصیف کرده است که رابطه آنها به سبب فشارهای اجتماعی رو به خشونت می‌رود.

در این فیلم ترانه علیدوستی (بازیگر فیلم درباره الی) و شهاب حسینی (بازیگر فیلم برنده خرس طلای برلین و اسکار خارجی جدایی) نقش‌های اصلی را ایفا کرده‌اند.

اگرچه تمامی این فیلم‌ها توسط کارگردانان مرد ساخته شده‌اند، اما بازیگران زن قدرتمندی چون «ایزابل هوپرت»، «چارلیز ترون» و «ماریون کوتیار» را در نقش‌های اصلی به کن خواهند آورد.

«کریستین استوارت» بازیگر معروف هالیوودی که تنها بازیگر آمریکایی برنده جایزه سزار فرانسه است نیز با دو فیلم شانس حضور در کن امسال را دارد؛ فیلم «کافه سوسایتی» ساخته جدید وودی آلن و «خریدار شخصی» به کارگردانی «اولیور آسایاس».

همچنین زمزمه‌هایی نیز درباره انتخاب فیلم «کافه سوسایتی» اثر جدید «وودی آلن» به عنوان فیلم افتتاحیه شنیده می‌شود که در صورت تحقق، سومین حضور فیلم‌های آلن در افتتاحیه کن را رقم می‌زند.

«استیون اسپیلبرگ» که هشت سال با فیلم «ایندیانا جونز و قلمرو جمجمه بلورین» به کن آمده بود و چند سال پیش نیز ریاست هیات داوران جشنواره را برعهده داشت، امسال نیز به احتمال فراوان با فیلم جدیدش «BFG» به بخش غیررقابتی کن می‌آید.

سال گذشته فیلم «دیپان» ساخته «ژاک اودیار» از فرانسه موفق به کسب جایزه نخل طلای کن شد.

شصت‌ونهمین جشنواره فیلم کن از ۱۱ تا ۲۲ می (۲۲ اردیبهشت تا دوم خرداد) در جنوب فرانسه برگزار می‌شود و امسال «جورج میلر» کارگردان استرالیایی فیلم «مکس دیوانه: جاده خشم» رییس هیات داوران رقابتی آن است.

عکس: ایسنا