واکنش اعضای شورا به شائبه معامله‌گری در عزل و نصب‌های شهرداری رشت

شورای شهر رشت

رشت رویایی- در سی و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت رئیس شورا به شائبه معامله‌گری در شهرداری رشت اشاره کرد.

به گزارش فارس،رییس شورای شهر رشت در این جلسه به عزل و نصب‌های اخیر در شهرداری رشت اشاره کردو گفت: در ابتدای شروع فعالیت شورای پنجم، اعضای شورا شعار خرد جمی و عقلانیت را سر دادند و تلاش کردیم همراهی با شهردار در راستای رفع مشکلات شهری همواره مورد توجه باشد.

علوی با اشاره به اینکه باید کشتی متلاطم شهرداری را به سمت آرامش حرکت بدهیم گفت: برخی اوقات تحرکاتی در شهرداری انجام می‌شود که به ناچار باید مباحث را علنی مطرح کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه تجربه، تعامل و حفظ شایسته سالاری از دلایل انتخاب نصرتی به عنوان شهردار رشت بود تصریح کرد: از شهردار رشت انتظار داریم از معیارها خارج نشود تا شائبه معامله گری و…. در شهرداری و عملکرد او مطرح نکنند.

عضو شورای اسلامی رشت نیز با گرامی داشت ۱۴ اسفند مصادف با روز احسان و نیکوکاری گفت: باید چهره فقر و نیاز از جامعه برطرف شود.

فاطمه شیرزاد  گفت: فردا مصادف با آغاز هفته درختکاری است و اعضای شورا ساعت هشت صبح در مسکن مهر برای این مهم حضور پیدا می کنند.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه گفت: با اولویت بندی ها بودجه ۹۷ شهرداری رشت بودجه به سمت هدفمندی حرکت داده شده و سعی کردیم منابع درآمدی و هزینه ای مدیریت شود.

رضا رسولی با بیان اینکه سال ۹۷ به لحاظ اقتصادی سال دشواری است گفت: مردم مطالباتی دارند و ما در حوزه مدیریت شهری باید در کنار هم بوده و اتحاد و انسجام لازم را برای تحقق بودجه داشته باشیم.

او گفت: احساس می‌کنم شهردار رشت علاقه ای به اتحاد ندارد و پیش بینی می‌شود موجب افتراق اعضای شورا بشود.

رسولی با بیان اینکه اعضای شورا و شهردار درک متقابل داشته باشند گفت: باید به گونه‌ای اقدام شود که در انتها روسیاه نباشیم و شورای پنجم همانند شورای چهارم به سمت چند قطبی‌شدن حرکت نکند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه به شهردار رشت توصیه می‌کنم قوانین را رعایت و شایسته سالاری را در تمام امور مورد توجه قرار دهد بیان کرد: نیروهای توانمند زنان در شهرداری رشت رو به انقراض هستند و شهردار رشت تصمیمات شبانه نگیرد .

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه بارها گفته‌ام در عزل و نصب مدیران شهرداری رشت دخالت ندارم گفت: اگر قرار است بر اساس میل و خواسته یک عضو شورا مدیران شهرداری رشت تغییر کنند شورا معنا و مفهوم خود را از دست می‌دهد.

محمد حسن علیپور گفت: در عزل و نصب‌ها باید انصاف، وجدان و شایسته سالاری رعایت شود و معامله گری نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *