سینمای سه‌بعدی دفاع مقدس در پیاده‌راه فرهنگی رشت افتتاح شد

رشت رویایی- سینمای سه‌بعدی با موضوع دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم به‌مناسبت هفته دفاع مقدس در پیاده‌راه فرهنگی رشت آغاز به‌ کار کرد.
به گزارش تسنیم، غرفه سینما سه‌بعدی دفاع مقدس همزمان با فرارسیدن ایام هفته دفاع مقدس به همت بسیج رسانه استان گیلان و با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در پیاده‌راه فرهنگی شهرداری رشت افتتاح شد.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در این مراسم ضمن تجلیل از مقام شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم گفت: دفاع مقدس سرنوشت انقلاب اسلامی را رقم زد و سبب شد تا ایران اسلامی در جهان شناخته شود.

او با بیان اینکه دفاع مقدس سبب شد تا روحیه ایثار و جهاد در کشور نشر پیدا کند گفت: دفاع مقدس ثابت کرد با تکیه بر خداوند متعال و اهل بیت (ع) و همچنین پیروی از ولایت فقیه می‌توانیم به دستاوردهای مهمی دست پیدا کنیم.

سردار کاظمی‌پور افزود: اگر امروز جمهوری اسلامی موفق شده است تا بدون تکیه بر سایر کشور به تسلیحات مورد نیاز خود دست پیدا کند نتیجه تکیه بر توان داخلی و درس گرفتن از دوران دفاع مقدس است.

جانشین فرمانده سپاه قدس استان گیلان گفت: پیروزی امروز جبهه مقاومت نتیجه تجربه گرفتن از شجاعت و رشادت رزمندگان ایرانی در دوران دفاع مقدس است.

سردار کاظمی‌پور با اشاره به سخنان رئیس جمهور آمریکا در اجلاس سالانه سازمان ملل متحد افزود: امروزه استکبار جهانی به‌دنبال نابودی و یا تغییر تفکر جمهوری اسلامی است.

مسئول بسیج رسانه گیلان نیز در این برنامه با اشاره به اهداف افتتاح این مجموعه گفت: پاسخ به شبهات نسل جوان پیرامون جنگ تحمیلی، دفاع مقدس، شهدای گمنام و شهدای مدافع حرم از اهداف برگزاری این غرفه سینمایی است.

محسن جعفری با بیان اینکه استان‌های دیگر نیز درخواست برپایی این مجموعه را داشته‌اند اعلام کرد: این مجموعه از ساعت ۹ تا ۱۳ و عصرها از ساعت ۱۶ تا ۱۹ پذیرای عموم بازدیدکنندگان است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت نیز در این افتتاحیه گفت: امروزه نسل جوان منتظر است تا از راه‌‌ها و شیوه‌های جدید با فرهنگ دفاع مقدس آشنا شوند.

محمدحسین عاقل‌منش همچنین گفت: امروز در پیاده‌راه فرهنگی شهرداری رشت شاهد تجربه‌ای جدید در زمینه اکران فیلم‌های دفاع مقدس هستیم که فضای آن دوران را برای عموم مردم ملموس می‌کند.

گفتنی است در این مجموعه دو فیلم چهل دقیقه‌ای با موضوع دفاع مقدس و مدافعان حرم و در راستای تبیین رشادت‌های رزمندگان در ادوار مختلف برای عموم تماشاگران نمایش داده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *