سیاست مدیریتی شهر خلاق، فرهنگ استفاده از ماهی را توسعه می‌دهد

رشت رویایی ـ روز هجدهم دی ماه تفاهم نامه شهرداری رشت با موسسه تحقیقات بین المللی تاسماهیان دریای خزر در راستای همکاری‌های مشترک در زمینه‌های علمی- پژوهشی‌، آموزشی و فرهنگی با حضور دکتر سید محمدعلی ثابت قدم شهردار رشت‌، محمد علی یزدانی ساداتی سرپرست موسسه تحقیقات بین المللی تاسماهیان دریای خزر‌، فاطمه قدیمی حرفه مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت‌، گنجی سرپرست مدیر نوسازی و تحول اداری شهرداری رشت منعقد شد.

شهردار رشت: سیاست مدیریت شهری رشت مبتنی بر شهر خلاق است

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، دکتر سید محمدعلی ثابت قدم‌، ماهی و فرآورده های آن را رکن اصلی در توسعه فرهنگ استفاده صحیح از مواد غذایی سالم برشمرد و گفت: امروز که شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک در یونسکو به ثبت رسیده و از آنجایی که سیاست مدیریت شهری مبتنی بر شهر خلاق است، باید در توسعه فرهنگ استفاده صحیح از مواد اولیه غذایی و فرآورده‌های آن که ماهی یکی از آنهاست‌، بیش از پیش گام برداشت.

شهردار رشت با اشاره به افت شدید سرمایه‌گذاری در زمینه ماهی و استفاده مردمی از آن در چند دهه اخیر تاکید کرد : با توجه به اینکه استان گیلان و شهر رشت از منابع بسیار خوبی در زمینه انواع ماهی برخوردار است‌، باید از هرگونه موضوعی که به لحاظ فرهنگی‌، آموزشی ، اقتصادی و زیست محیطی در استفاده از این منبع سرشار از انواع کالری آسیب وارد می کند‌، جلوگیری کرد.

او افزود: با توجه به رویکرد علمی مجموعه تاسماهیان دریای خزر‌، که از یک مبنای تئوری و پژوهشی در حوزه کارکردی برخوردار است‌، مشخص می‌شود که این مجموعه با خروجی‌هایی که دارد یک کار بینابینی انجام می‌دهد.

شهردار رشت: سیاست مدیریت شهری رشت مبتنی بر شهر خلاق است

دکتر ثابت قدم یادآور شد‌: هدف شهرداری رشت این است تا با بهره برداری از موضوعات و محصولات کشاورزی متناظر با شهر خلاق در راستای توسعه فرهنگ بهداشتی و استفاده از موادغذایی سالم همچون گذشتگان گام بردارد.

شهردار رشت با تاکید بر جلوگیری از عدم رعایت مصرف صحیح و بی‌رویه مواد غذایی گفت: ما باید ضمن ارتقا فرهنگ عمومی مردم در استفاده صحیح از مواد غذایی خام و فرآورده‌های آن یکسری اقدامات کالبدی جذاب هم در شهر داشته باشیم تا با عینیت بخشی به این موضوعات در راستای ترغیب شهروندان در استفاده صحیح از موادغذایی سالم و بهداشتی گام برداریم.

شهردار رشت: سیاست مدیریت شهری رشت مبتنی بر شهر خلاق است موسسه تاسماهیان دریای خزر تنها متولی تحقیقات ماهیان خاوریاری در کشور است
محمد علی یزدانی ساداتی؛ سرپرست موسسه تحقیقات بین المللی تاسماهیان دریای خزر ضمن قدردانی از شهردار و مجموعه مدیریت شهری موسسه تاسماهیان دریای خزر را تنها متولی تحقیقات ماهیان خاوریاری در کشور دانست و گفت: امید است با کمک کارشناسان مجموعه مدیریت شهری و انعقاد این تفاهم نامه گامی هرچند کوچک در مسیر توسعه شهر داشته باشیم.

در ادامه تفاهم نامه همکاری شهرداری رشت با موسسه تاسماهیان دریای خزر به امضای دکتر ثابت قدم و محمدعلی یزدانی ساداتی سرپرست موسسه تحقیقات بین المللی تاسماهیان دریای خزر رسید.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz