[su_frame align=”left”]تیم فوتبال سپیدرود رشت[/su_frame]

رشت رویایی، سید احمد ساداتی‌ـ انگار دیگر ثانیه‌ها هم طاقت دوری تیم سپیدرود رشت از لیگ دسته اول فوتبال ایران را ندارند. در روزهایی که همه فوتبال دوستان شهر رشت، آماده صعود تیم محبوب خود به دسته بالاتر هستند، ارتش سرخ گیلان تنها ۱۸۰ دقیقه با تحقق آرزوی دیرینه هواداران خود فاصله دارد.

از هفته نهم و ماقبل پایانی مرحله نهایی لیگ دسته دوم فوتبال ایران، تیم سپیدرود رشت در دیداری خانگی پذیرای تیم نفت و گاز گچساران خواهد بود. دیداری که می‌تواند با ۳ امتیاز شیرین برای نماینده پرطرفدار فوتبال رشت همراه باشد و سپیدرود را در آستانه صعود به لیگ یک قرار دهد. این بازی تقابل تیم‌های اول و سوم جدول است که با فاصله‌ای یک امتیازی از هم در جدول مسابقات قرار گرفته‌اند. سرخ پوشان شهر باران خاطره خوبی از دیدار رفت مقابل نفت و گاز گچساران دارند. چرا که پس از باخت مقابل تیم بادران تهران در هفته نخست بازی‌ها، با کسب تساوی برابر همین تیم گچساران بود که موتور امتیازگیری سپیدرودی‌ها روشن شد.

دیدار عصر یکشنبه سپیدرود و نفت و گاز گچساران تقابل بهترین خط حمله و بهترین خط دفاع این گروه خواهد بود. از یک سو، گچسارانی‌ها دلخوش به عملکرد مهاجمین خود در بازی‌های قبلی هستند که ۱۱ بار موفق به گشودن دروازه تیم‌های حریف شده‌اند و در سوی دیگر میدان، این سپیدرودی‌ها هستند که با دریافت تنها ۴ گل در ۸ بازی قبل و ثبت میانگین دریافت ۵۰/۰ گل در هر مسابقه عملکردی خیره کننده در دفاع را از خود به نمایش گذاشته‌اند.

نکته جالب دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که از آخرین باری که سپیدرود در ورزشگاه عضدی شکست را پذیرا شده نزدیک به هفت ماه می‌گذرد و سپیدرودی‌ها می‌توانند با کسب پیروزی در این بازی، روند شکست ناپذیری خود را در ورزشگاه پیر عضدی بهبود ببخشند.

سپیدرود در بازی مقابل نفت و گاز گچساران حق هیچ اشتباهی ندارد. چرا که از دست دادن امتیاز در این بازی، به قیمت نابودشدن رویای صعود این تیم تمام خواهد شد. در مهم‌ترین بازی همزمان این گروه نیز بادران تهران تیم دوم جدول به مصاف تیم کارا شیراز می‌رود و با توجه به محتمل بودن پیروزی بادران در این بازی، سپیدرودی‌ها اگر می‌خواهد در پایان این هفته صدرنشین جدول شوند، باید با تفاضل گل بالایی تیم گچسارانی را مغلوب کنند.

نباید از یاد برد که تیم نفت و گاز گچساران در بهترین فرم خود مقابل تیم سپیدرود حاضر می‌شود. گچسارانی‌ها که از ۳ بازی نخست خود تنها ۲ امتیاز کسب کرده بودند، در ۵ بازی اخیر به ۴ پیروزی و یک تساوی رسیده‌اند و در هفته قبل نیز موفق شدند تیم مدعی و قدرتمند بادران تهران را شکست داده و برای اولین بار به صدر جدول برسند. مسلماً یاران سخت‌کوش نفت و گاز به همین راحتی‌ها نمی‌خواهند صدر جدول را از دست بدهند، اما باید پذیرفت آن‌ها برای کسب نتیجه مطلوب در ورزشگاه عضدی کار سختی پیش رو دارند. چرا که سپیدرودی‌ها علاوه بر برخورداری از تیمی منسجم و با انگیزه، هزاران یار دوازدهم روی سکوهای عضدی خواهند داشت که عرصه را بر تیم گچسارانی تنگ خواهند کرد.