سپیدرود تیم جوانی که زود پیر شد

رشت رویایی، مزدک حقیقت- سپید رود بعد از رفتن علی نظر محمدی که تقریبا تیم جوانی ساخته بود کم کم جای خود را به بازیکنان پا به سن گذاشته داده است و علی کریمی سبکی از بازی را انتخاب کرده است که نیاز به بازیکنانی جنگنده و با آمادگی جسمانی بالا دارد و برای تیم‌هایی معمولا کاربرد دارد که بازیکنان از نظر تکنیکی و تاکتیکی از قابلیت خوبی برخوردار باشند این سبک در تیم‌های ضعیف‌تر معمولا مخرب است و اکثر موارد منجر به باخت‌های سنگین می‌شود.

در سیستم پرس ازبالا، بازیکنان باید از همان جلو تیم حریف را پرس کنند وتوپ را پس از لو رفتن سریع بازپس گیری کنند . سپید رود نسبت به تیم‌های بالای جدول آ‌ن‌قدر قدرتمند نیست که بتوانند این پروژه را عملی کند. تیم‌ها همیشه باید نسبت به توان تیمی خود تاکتیک مناسبی را انتخاب کنند سپیدرود این فصل در اکثر مواردی که توانسته از حریفان امتیاز بگیرد زمانی بوده است که سیستم دفاع و ضد حمله را انتخاب کرده است و تجربه نشان داده است که هر وقت سپیدرود بازی پرس از جلو و بازی باز را در دستور کار گذاشته نتیجه را واگذار کرده است.

نکته دیگر، اکثر گل‌های سپیدرود زمانی زده شد که بازیگران اصلی آن ابراهیمی و نزهتی بوده اند. نزهتی در نوک تیم با سرعت و تکنیک خود و با همکاری که با ابراهیمی در زد حملات به وجود می آوردند دراکثر موارد برای تیمهای حریف آزار دهنده بودند و گلهای زیادی در این فصل بر اساس همکاری آنها بدست آمده است ولی با جابجایی هایی که در زمین بوجود آمده است این بازیکنان کارایی قبل خود را تقریبا از دست داده اند یا در چند بازی اخیر تعویض شده اند نکته دیگر علی نظر محمدی با بازی دادن به بازیکنان جنگنده و جوانی همچون دهقان در میانه میدان بود توانسته بود با استفاده از جوانی و جنگندگی این بازیکن بیشتر حملات تیم حریف را به نحو بهتری خنثی کند و اجازه بازی آزادانه را به راحتی خصوصا درمیانه میدان به حریف ندهد.

اگر چه علی کریمی توانسته نسب به قبل در زمان که صاحب توپ است بازی تماشاگر پسندانه تری را به نمایش بگذارد ولی عدم آمادگی و جنگندگی بعضی از بازیکنان پا به سن گذاشته تیم باعث شده است تیمهای حریف در زمانی که مالک توپ هستند بسیار آزادانه تر از قبل کار کنند و به تیم فشار بیاورند. آنچه معلوم است این سبک از بازی باعث شده سپیدرود بیشتر از قبل آسیب پذیر باشد بطوریکه آنها در پنج بازی اخیر ۱۰ گل دریافت کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *