رشت رویایی، سید احمد ساداتی ـ ارتش سرخ گیلان در روزی که از حمایت بیش از ۱۷ هزار هوادار رشتی برخوردار بود، توانست تیم بادران تهران را با نتیجه‌ی یک بر صفر شکست داده و راهی رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال ایران شود. از هفته پایانی مرحله نهایی لیگ دسته دوم فوتبال ایران، تیم فوتبال سپیدرود رشت موفق شد در ورزشگاه عضدی رشت که یکی از شلوغ‌ترین روزهای خود در سال‌های اخیر را به چشم دید، تیم بادران تهران را با تک گل حامد حاجتی مغلوب کرده و با اقتدار کامل به رقابت‌های لیگ یک صعود کند.

[su_frame align=”center”]مسابقه فوتبال تیم‌های سپیدرود رشت و بادران تهران - اردیبهشت 95[/su_frame]

ارتشی به بزرگی یک شهر…
سپیدرودی‌ها در این دیدار با ترکیب سید محمد حسینی، هادی تامینی، سید هادی موسوی، افشین عشوری زاد، محمدرضا الماس خاله، شایان مصلح، محمد همرنگ، میثم فردوسی، میعاد یزدانی، محمد دادرسی و سهیل حق‌شناس وارد زمین شدند. این در حالی بود که در ترکیب تیم بادران تهران بازیکنانی چون هادی زرین ساعد، سید احد شفیعی، فرشاد بهادرانی، امید قلی زاده، علی حسنی گلچین، بهمن یوسفی زاده، محمد رحیم‌پور، سید حسن جعفری، مهدی ترکمان، حسین حبیبی و روح‌الله نعمتی حضور داشتند.

[su_frame align=”center”]مسابقه فوتبال تیم‌های سپیدرود رشت و بادران تهران - اردیبهشت 95[/su_frame]

مطابق انتظار بازی با فشار تیم میزبان آغاز شد و این سپیدرود بود که می‌توانست در همان دقایق ابتدایی بازی به گل برسد. اما تیم بادران نیز تیم دست و پا بسته‌ای نشان نمی‌داد و در ضدحمله‌ها زهردار به نظر می‌رسید. نکته عجیب این بود که از همان دقایق نخست بازی، بازیکنان بادران به وقت کشی پرداختند و در این نیمه بارها و بارها خود را به روی زمین مسابقه انداختند. اما حتی این مساله نیز باعث نشد تا از فشار حملات تیم قرمزپوش رشتی کاسته شود و این سپیدرودی‌ها بودند که در نیمه اول، بازی بهتری را از خود به نمایش گذاشتند. هرچند تلاش‌های دو تیم در این نیمه نتیجه‌ای در بر نداشت و بازی در نیمه نخست با نتیجه صفر ـ صفر مساوی به پایان رسید.

برعکس نیمه نخست، در دقایق ابتدایی نیمه دوم بازی این تیم بادران بود که کنترل بازی را در اختیار گرفت و در همان ده دقیقه نخست بازی، دو موقعیت خطرناک را روی دروازه سپیدرود به وجود آورد. اما هوشمندی دروازه بان سپیدرود فرصت خودنمایی را از بازیکنان بادران تهران گرفت. در اواسط این نیمه بود که ورق بازی برگشت و با ورود فرشاد اسماعیل زاده و حامد حاجتی بازی سپیدرود آهنگ بهتری به خود گرفت. بالاخره بغض ورزشگاه عضدی و دوستداران تیم سپیدرود در دقیقه ۷۹ بازی ترکید و حامد حاجتی با به ثمر رساندن یک گل زیبا، ورزشگاه را غرق شادی کرد. با به ثمر رسیدن گل سپیدرود، بادرانی ها که همه چیز را از دست رفته می‌دیدند، تلاش‌های بی فرجامی روی دروازه سپیدرود انجام دادند که البته هیچ یک نتیجه‌ای در بر نداشت. در دقایق پایانی نیز، بازی بارها و بارها از جانب داور مسابقه متوقف شد و درگیری‌های زیادی بین بازیکنان و کادر دو تیم رخ داد. تنش‌هایی که بازیکنان تیم تهرانی آن را تنها راه نجات خود می‌دیدند. اما این ترفند نیز برای بادران کارساز نبود و با به صدا درآمدن سوت پایان بازی توسط شاهین حاج بابایی، سپیدرودی‌ها جشن صعود خود را در ورزشگاه عضدی برپا کردند. سپیدرود پس از سال‌ها حضور در لیگ دسته دوم، صعودی مقتدرانه را به لیگ یک رقم زد تا فوتبال رشت در فصل آینده لیگ دسته اول، حداقل یک نماینده در این رقابت‌ها داشته باشد.

حواشی
ـ حضور بیش از ۱۷ هزار هوادار تیم سپیدرود در این بازی باعث شد تا این دیدار به عنوان یکی از پرتماشاگرترین بازی‌های لیگ دسته دو امسال و شاید پرتماشگرترین آن‌ها لقب بگیرد.

ـ در کنار حضور پررنگ هواداران ارتش سرخ، حدود هزار نفر از طرفداران تیم بادران نیز در ورزشگاه حضور پیدا کرده بودند.

ـ در جایگاه ویژه ورزشگاه چهره‌هایی همچون مسعود رهنما مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان، دکتر ثابت قدم شهردار شهر رشت، محمدصادق حسنی نماینده منتخب مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و تنی چند از اعضای شورای شهر رشت حضور داشتند.

ـ با به ثمر رسیدن گل تیم سپیدرود، اشک‌های شوق از چشمان مسعود رهنما، مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان جاری شد.

ـ تماشاگران تیم سپیدرود پس از پایان بازی، بیش از ۴۵ دقیقه در ورزشگاه حضور داشتند و به شادی و پایکوبی پرداختند.

ـ هواداران تیم سپیدرود از همین حالا با سردادن شعارهایی، تیم ملوان و هواداران آن را به رقابت طلبیدند.

ـ بازیکنان و کادر فنی تیم سپیدرود، پس از اتمام بازی در چمن ورزشگاه عضدی نماز شکر به جا آوردند.

ـ جشن و پایکوبی تماشاگران سپیدرود در ورزشگاه خاتمه پیدا نکرد و به خیابان‌های اطراف ورزشگاه عضدی نیز کشیده شد.