[su_frame align=”center”]سمینار یک روزه بازیگری با حضور مهدی شایان[/su_frame]

رشت رویایی- سمینار یک روزه بازیگری به همت مجتمع فنی تهران و با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان برگزار می‌شود.

سمینار یک روزه بازیگری با حضور مهدی شایان در روز شنبه چهارم اُردیبهشت ماه، در سالن اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان برپا می‌شود.

به گزارش رشت رؤیایی، مهدی شایان در خصوص این سمینار گفت: سمینار یک روزه بازیگری در نوع خود حرکتی نو و بدیع در عرصه فرهنگ و هنر استان گیلان است که می‌تواند با ارائه شیوه‌ها و متدهای جدید آموزشی، در ارتقاء سطح کیفی هنر غنی تئاتر در استان گیلان و تربیت و آموزش نسل جدید هنرمندان، گام‌های مؤثر و بسیار تأثیر گذاری بردارد و بتواند آغازگر یک جریان مستمر فرهنگی باشد.

این کارگردان مطرح گیلانی در خصوص مباحث مورد بحث در این سمینار اظهار داشت: واکاوی و بررسی ابعاد روانی بازیگر از مرحله دریافت تا مرحله پذیرش نقش، و چگونگی سیر آن تا مرحله ارائه، بررسی تفاوت‌ها و شباهت‌های تقلید و خلق در مقوله بازیگری، پالایش روانی بازیگر و چگونگی یکی شدن، رهایی، رهاسازی و جدا شدن از نقش در پروسه تولید اثر از سر فصل‌های این سمینار به شمار می‌رود.

مهدی شایان نویسنده، طراح، کارگردان و مدرس مطرح و یکی از پنج کارگردان برتر تئاتر ایران در سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر است.

وی ۱۵ سال است که در عرصه تئاتر به صورت جدی و مستمر فعالیت دارد که چه در مرحله تولید اثر با ارائه آثار فاخر و خلاقانه خود و چه در مرحله آموزش، تلاش زیادی جهت ارتقا سطح کیفی تئاتراستان برداشته و موفق شده جوایز معتبر و متعددی را از جشنواره‌های کشوری برای تئاتر گیلان به ارمغان بیاورد.

نمایش‌های «مثل هیچکس»، «فصل سرد»، «گیم آور»، «و این بار شاید»، «سقوط به آسمان«و «ادامه مطلب»، از جمله نمایش‌هایی ست که تا کنون توسط مهدی شایان به روی صحنه رفته است.

این سمینار در روز شنبه چهارم اُردیبهشت ماه نود و پنج، در سالن اسناد و کتابخانه ملی‌استان گیلان برگزار خواهد شد و حضور در آن برای عموم علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.

علاقمندان حضور در این سمینار برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی حضور و ثبت نام می‌توانند با شماره‌های ‫۰۱۳-۳۳۷۷۸۶۰۷-۹ داخلی ۱۲۰ دپارتمان سینمای دیجیتالِ مجتمع فنی تهران (استان گیلان) تماس بگیرند.