سمینار ازدواج پایدار

سمینار ازدواج پایدار در گیلان برگزار شد
زندگی مشترک جای قانون گذاشتن نیست

رشت رویایی سمینار ازدواج پایدار از منظر حقوقی و روانشناسی پیش از ظهر دیروز در دانشگاه آزاد لاهیجان برگزار شد.
سمینار ازدواج پایدار از منظر حقوقی و روانشناسی پیش از ظهر دیروز با حضور دکتر رفیعی رئیس مرکز آموزش و پژوهش مجمع متخصصین گیلان، مهندس محمدرضا عابدی محزون قائم‌مقام و حاج اسفندیار زیال، عضو هیات رئیسه مجمع، ریاست انجمن تخصصی بانوان مجمع، صدیقه مرادی رئیس دپارتمان حقوق و اعضای هیئت رئیسه انجمن، جمعی از اساتید و با استقبال خوب دانشجویان در سالن خواجه نصیرالدین طوسی دانشگاه آزاد واحد لاهیجان برگزار شد.
در ابتدای این سمینار رئیس مجمع متخصصین ایران مرکز آموزش و پژوهش گیلان ضمن بیان خیر مقدم از تلاش  دکتر صدیقه مرادی دپارتمان حقوق مجمع متخصصین گیلان قدردانی کرد و گفت: مجمع متخصصین ایران مرکز آموزش و پژوهش گیلان ۲۲ دپارتمان فعال دارد که متخصصین استان گیلان در غالب دپارتمان‌های مختلف در سه زمینه آموزش، پژوهش و برگزاری همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی فعال است.
دکتر محمد رفیعی ادامه داد: در سال آتی با امضاء تفاهم نام‌هایی که داشته‌ایم قرار است با همکاری و مشارکت سازمان‌ها و ادارت کل همایش‌هایی را در سطح ملی  در استان برنامه ریزی و برگزار کنیم.
او گفت: هدف مرکز آموزش و پژوهش مجمع متخصصین استان گیلان ایجاد هم‌افزایی هرچه بیشتر در بین متخصصان این استان است.
معاون دانشجویی و فرهنگی لاهیجان نیز در ادامه این سمینار ضمن قدردانی از مجمع متخصصین گیلان اظهار کرد: مرکز آموزش و پژوهش مجمع متخصصین استان گیلان قدم در راه بزرگی در راستای آموزش  گذاشته است  و ماهم به عنوان یک واحد آموزشی هرگونه همکاری را با این مجمع خواهیم داشت.
دکتر محمد رفیعی ادامه داد: برگزاری سمینار ازدواج پایدار با مشارکت این دانشگاه در راستای اهمیت ازدواج پایدار برای دانشجویان و قشر جوان است و خوشبختانه با توجه به حضور گسترده و استقبال خوب دانشجویان  بازهم چنین سمینارهای کاربردی را قطعاً در این دانشگاه برگزار خواهیم کرد.

زندگی مشترک جای قانون گذاشتن نیست
در ادامه این سمینار علی‌اصغر حیدرنژاد به عنوان کارشناس حقوقی  با اشاره به اینکه زندگی مشترک جای قانون گذاشتن نیست و در زندگی مشترک تنها عواطف، عشق و احساسات است که زندگی را پایدار نگه می‌دارد اظهار کرد: زوجین در زندگی زناشویی لازم است مسابقه احترام دهند و از تک‌روی به شدت خودداری کرده و در صورت بروز اختلاف به یکدیگر فرصت جبران دهند.

وی خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد طلاق‌ها در ۵ سال اول زندگی صورت می‌گیرد که معمولاً ۹۰ درصد این افراد به صورت غیر سنتی و در کوچه و خیابان و سایر محافل باهم آشنا شده‌اند.

حیدرنژاد با اشاره به فرهنگ غنی در ایران تأکید کرد: با وجود فرهنگ غنی که داریم متأسفانه نتوانسته‌ایم بر روی خانوادهایمان تأثیر گذار باشیم و امروزه شاهد ترویج فرهنگ‌های غربی در بین خانوادهایمان هستیم.

این کارشناس حقوقی همچنین به تکالیف زوجین و حقوق آنها نسبت به هم اشاره و اضافه کرد: جوانان ما متأسفانه در خصوص ازدواج و حقوق زوج یا زوجه خودآگاهی لازم را ندارد و لازم است که این امور به جوانان آموزش داده شود.

برای پایداری ازدواج نیاز است که زبان بدن یکدیگر را بفهمیمم
در قسمت دوم این سمینار محسن مشکبید حقیقی مشاور ازدواج با اشاره به اینکه مهریه سنگین برای زوج‌هایی که نابالغ هستند لازم و ضروری است اظهار کرد: طلاق همیشه بد نیست بلکه اگر قرار است طلاقی صورت گیرد بهتر است طلاق بالغانه باشد اما متأسفانه در شرایط کنونی با زوجینی مواجه هستیم که به بلوغ فکری نرسیده‌اند  و هدفشان از زندگی و طلاق مشخص نیست.

او با اشاره به اینکه برای پایداری ازدواج نیاز است که زبان بدن یکدیگر را بفهمیم افزود: در ارتباط با یکدیگر به پیامی که چهره یا نحوه بدنتان به گیرنده پیام می‌دهد حتماً توجه داشته باشید لازم است بین دو موضوع ارتباط و انتخاب موضوع سومی را که بسیار مهم است یعنی شناخت را مد نظر قرار دهید و اگر ارتباط معنا داری را برقرار کردید نیاز است برای حفظ این ارتباط بسیار محتاط عمل کرده و با تمامی جنس‌های مخالف خود قطع ارتباط کنید.

این استاد دانشگاه همچنین به احترام متقابل در بین زوجین بسیار تاکید و اضافه کرد: نیاز است زوجین اعتماد به نفس به یکدیگر دهند و از تحقیر هم جدا خودداری کنند.

در پایان این مراسم از دست‌اندرکاران برگزاری این سمینار علمی قدردانی شد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz