رشت رویایی- رییس اورژانس کشور از سقوط یک فروند بالگرد متعلق به اورژانس یک بیمارستان در استان فارس خبر داد.

امیر صابری نیا در گفت و گو با ایسنا، در این باره گفت: در سال ۱۸:۳۰ امروز یک مورد حادثه به اورژانس ۱۱۵ اطلاع داده شد که به دنبال آن امداد هوایی به محل اعزام شد. اما متأسفانه در مسیر بازگشت این بالگرد دچار سانحه شده و در حوالی ساعت ۲۰:۳۰ در منطقه دهنو استان فارس سقوط کرد.

[su_frame align=”center”]سقوط یک بالگرد اورژانس در شیراز[/su_frame]

وی با بیان اینکه «برابر گزارش‌های اولیه ۹ تن در پی این حادثه جان خود را از دست داده‌اند» گفت: دو تکنیسین اورژانس، بیمار حادثه دیده و عوامل پرواز که از نیروهای مسلح بودند جزو جان‌باختگان هستند.

همچنین مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور نیز با بیان اینکه «این حادثه نوروز تلخی را برای عوامل اورژانس رقم زد»، اظهار کرد: احتمال افرایش جان‌باختگان وجود دارد.

به گفته وی علت این حادثه پس از بررسی عوامل سازمان هواپیمایی اعلام خواهد شد.

مصطفی مرتضوی، سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز در این باره به ایسنا گفت: پس از اعلام وقوع این حادثه سه تیم از پایگاه‌های آبگرم – سیف آباد و ایثار استان فارس به محل حادثه که از توابع روستای دهنو بود اعزام شدند و

تاکنون موردی از مصدومیت و آسیب‌دیدگی ساکنین روستا گزارش نشده است.

مرتضوی با بیان اینکه در این بالگرد ۹ تن حضور داشتند، درباره اینکه چه کسانی در بالگرد سقوط کرده اورژانس حضور داشتند، اظهار کرد: در این بالگرد پنج نفر کادر پروازی، دو نفر از پرسنل اورژِانس، یک نفر مصدوم و یک نفر همراه مصدوم بوده‌اند.

به گفته سخنگوی سازمان امداد و نجات تاکنون اجساد هشت نفر شناسایی شده است و جستجو برای یافتن جسد نهم ادامه دارد.