رشت رویایی- هفتمین سفر جهانی دوچرخه‌سوار سفیر صلح و دوستی آستارایی کشور با موفقیت به پایان رسید.

[su_frame align=”center”]سفر جهانی دوچرخه‌سوار آستارایی[/su_frame]

به گزارش ایسنا، کرامت عزیززاده دوچرخه‌سوار آستارایی که هفتمین سفر جهانی خود را به همراه «عبدالله مصباح» دیگر دوچرخه‌سوار کشورمان، از ۵ خردادماه سال جاری و با هدف رساندن پیام صلح و دوستی مردم ایران به قاره اروپا آغاز کرده بودند، با موفقیت به پایان رساندند.

عزیززاده که با اقدامات فرهنگی و ورزشی، به یکی از چهره‌های شناخته شده در عرصه ملی و بین‌المللی تبدیل شده است، پس از بازگشت به میهن گفت: پس از هماهنگی‌های به عمل آمده، هفتمین سفر جهانی را این بار به دور قاره اروپا آغاز کردیم تا بتوانیم علاوه بر رساندن پیام صلح و دوستی ملت بزرگ ایران به قاره اروپا، پیام زیست‌محیطی «حمایت از یوزپلنگ ایرانی» و معرفی بندر مرزی آستارا به عنوان «گوهر فرهنگ ایران» را به گوش جهانیان برسانیم.

او ادامه داد: در این سفر علاوه بر عبور با دوچرخه از ۱۰ کشور اروپایی ترکیه، یونان، ایتالیا، اتریش، سوئیس، آلمان، دانمارک، هلند، بلژیک و فرانسه، ۷ استان گیلان، اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، البرز و قزوین در کشور نیز با موفقیت پیموده شد.

وی مدت زمان این سفر را از بدو آغاز تا پایان ۷۵ روز برشمرد و افزود: در ترکیه، ایتالیا، آلمان، اتریش، هلند و بلژیک مورد استقبال سفرای جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مذکور و مسئولان مراکز اسلامی قرار گرفتند.

[su_frame align=”center”]سفر جهانی دوچرخه‌سوار آستارایی[/su_frame]

کرامت عزیززاده در بخش دیگر سخنان خود به تجلیل شهرداران دو شهر هامبورگ آلمان و لاهه هلند از تیم دوچرخه‌سواری جمهوری اسلامی ایران سخن گفت و توضیح داد: با حضور شهرداران این دو شهر مهم، نهال صلح را در مقابل ساختمان شهرداری‌های مذکور کاشتیم.

او در ادامه از اتمام سفر به قاره‌های آسیا، اروپا و آمریکای جنوبی در هفت سفر گذشته خود خبر داد و تأکید کرد: سفر به قاره آفریقا، آمریکا و اقیانوسیه را در برنامه دارد.

دوچرخه‌سوار آستارایی در پاسخ به سؤال خبرنگار که «چرا پس از پایان سفر، در سکوت به کشور بازگشته است و مراسم استقبال از وی برای این رخداد مهم برگزار نشده است؟» توضیح داد: برخی بی‌مهری‌ها سبب شد تا مراسم استقبال در شهرستان از وی به عمل نیاید.

او اضافه کرد: در این سفر مهم فقط مورد حمایت «علی کوهی» شهردار آستارا و «کیکاوس فتحعلی زاده» یکی از اعضای شورای اسلامی شهر آستارا قرار گرفتیم و بسیاری از وعده‌هایی را از سوی مسئولان داده شده بود، عملی نشد.

[su_frame align=”center”]سفر جهانی دوچرخه‌سوار آستارایی[/su_frame]

او در پایان کل هزینه سفر فوق را ۳۰۰ میلیون ریال برشمرد و افزود: کلیه این مبلغ به شکل شخصی تأمین و هزینه شده است.

اقدامات فرهنگی و ورزشی این دو دوچرخه‌سوار از سال ۱۳۸۷ آغاز شده است و طبق برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده، علاوه بر رساندن پیام صلح و دوستی ملت ایران به جهان، اقدام به کاشت نهال زیتون به عنوان سمبل صلح و دوستی در کشورهای مختلف از جمله مقر سازمان ملل نموده‌اند.

[su_frame align=”center”]سفر جهانی دوچرخه‌سوار آستارایی[/su_frame]