با هدف رساندن پیام صلح و دوستی
هفتمین سفر دوچرخه‌سوار جهانگرد آستارایی به پایان رسید

رشت رویایی- هفتمین سفر جهانی دوچرخه‌سوار سفیر صلح و دوستی آستارایی کشور با موفقیت به پایان رسید.

سفر جهانی دوچرخه‌سوار آستارایی

به گزارش ایسنا، کرامت عزیززاده دوچرخه‌سوار آستارایی که هفتمین سفر جهانی خود را به همراه «عبدالله مصباح» دیگر دوچرخه‌سوار کشورمان، از ۵ خردادماه سال جاری و با هدف رساندن پیام صلح و دوستی مردم ایران به قاره اروپا آغاز کرده بودند، با موفقیت به پایان رساندند.

عزیززاده که با اقدامات فرهنگی و ورزشی، به یکی از چهره‌های شناخته شده در عرصه ملی و بین‌المللی تبدیل شده است، پس از بازگشت به میهن گفت: پس از هماهنگی‌های به عمل آمده، هفتمین سفر جهانی را این بار به دور قاره اروپا آغاز کردیم تا بتوانیم علاوه بر رساندن پیام صلح و دوستی ملت بزرگ ایران به قاره اروپا، پیام زیست‌محیطی «حمایت از یوزپلنگ ایرانی» و معرفی بندر مرزی آستارا به عنوان «گوهر فرهنگ ایران» را به گوش جهانیان برسانیم.

او ادامه داد: در این سفر علاوه بر عبور با دوچرخه از ۱۰ کشور اروپایی ترکیه، یونان، ایتالیا، اتریش، سوئیس، آلمان، دانمارک، هلند، بلژیک و فرانسه، ۷ استان گیلان، اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، البرز و قزوین در کشور نیز با موفقیت پیموده شد.

وی مدت زمان این سفر را از بدو آغاز تا پایان ۷۵ روز برشمرد و افزود: در ترکیه، ایتالیا، آلمان، اتریش، هلند و بلژیک مورد استقبال سفرای جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مذکور و مسئولان مراکز اسلامی قرار گرفتند.

سفر جهانی دوچرخه‌سوار آستارایی

کرامت عزیززاده در بخش دیگر سخنان خود به تجلیل شهرداران دو شهر هامبورگ آلمان و لاهه هلند از تیم دوچرخه‌سواری جمهوری اسلامی ایران سخن گفت و توضیح داد: با حضور شهرداران این دو شهر مهم، نهال صلح را در مقابل ساختمان شهرداری‌های مذکور کاشتیم.

او در ادامه از اتمام سفر به قاره‌های آسیا، اروپا و آمریکای جنوبی در هفت سفر گذشته خود خبر داد و تأکید کرد: سفر به قاره آفریقا، آمریکا و اقیانوسیه را در برنامه دارد.

دوچرخه‌سوار آستارایی در پاسخ به سؤال خبرنگار که «چرا پس از پایان سفر، در سکوت به کشور بازگشته است و مراسم استقبال از وی برای این رخداد مهم برگزار نشده است؟» توضیح داد: برخی بی‌مهری‌ها سبب شد تا مراسم استقبال در شهرستان از وی به عمل نیاید.

او اضافه کرد: در این سفر مهم فقط مورد حمایت «علی کوهی» شهردار آستارا و «کیکاوس فتحعلی زاده» یکی از اعضای شورای اسلامی شهر آستارا قرار گرفتیم و بسیاری از وعده‌هایی را از سوی مسئولان داده شده بود، عملی نشد.

سفر جهانی دوچرخه‌سوار آستارایی

او در پایان کل هزینه سفر فوق را ۳۰۰ میلیون ریال برشمرد و افزود: کلیه این مبلغ به شکل شخصی تأمین و هزینه شده است.

اقدامات فرهنگی و ورزشی این دو دوچرخه‌سوار از سال ۱۳۸۷ آغاز شده است و طبق برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده، علاوه بر رساندن پیام صلح و دوستی ملت ایران به جهان، اقدام به کاشت نهال زیتون به عنوان سمبل صلح و دوستی در کشورهای مختلف از جمله مقر سازمان ملل نموده‌اند.

سفر جهانی دوچرخه‌سوار آستارایی

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz