مدیرکل اوقاف گیلان:
سفال‌های کشف شده در محوطه حرم خواهر امام رضا (ع) در دست بررسی است

حرم خواهر امام رضا (ع)

رشت رویایی- مدیرکل اوقاف گیلان گفت: در حین اجرای طرح توسعه و بازآفرینی خواهر امام شایعاتی مبنی بر کشف اشیای عتیقه و سفالینه‌های قیمتی مطرح شده است که نظر نهایی پس از بررسی دقیق توسط کارشناسان میراث فرهنگی اعلام می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عادلی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان در خصوص شایعاتی مبنی بر کشف اشیای عتیقه در محوطه حرم حضرت فاطمه اخری (س) خواهر امام رضا (ع) در رشت، اظهار کرد: در حین اجرای طرح توسعه و بازآفرینی خواهر امام، مدرسه انقلاب اسلامی در مجاور حرم جهت احداث سرویس بهداشتی و پارکینگ تخریب شد، اکنون که در مرحله شروع خاک‌برداری هستیم شایعاتی مبنی بر کشف اشیای عتیقه و سفالینه‌های قیمتی مطرح شده است در صورتیکه فقط چند تکه سفال شکسته می‌باشد.

او با بیان اینکه گزارش کشف سفال‌ها به کارشناسان میراث فرهنگی ارائه شده است، گفت: با توجه به اینکه قبلاً در این محیط مدرسه ساخته شده و حدود دو متر هم خاک‌برداری صورت گرفته لذا اکنون کشف دفینه یا دیگر اشیای میراثی معنایی ندارد و البته نظر نهایی پس از بررسی دقیق توسط کارشناسان میراث فرهنگی اعلام خواهد شد.

مدیرکل اوقاف گیلان تصریح کرد: ان‌شاءالله تمام مسئولین شهرستان رشت و استان در ایجاد فضای همدلی و توسعه خواهر امام که محور توسعه فرهنگی و شهری است، مشارکت فعالی داشته باشند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz