سزارین در آستارا ممنوع شد

رشت رویایی- مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا گفت: انجام عمل زایمان با روش سزارین از ابتدای امسال در بیمارستان‌های آستارا ممنوع شده است.

نوزاد

حسین احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با اشاره به ممنوعیت انجام عمل زایمان با روش سزارین در این شهرستان اظهار کرد: این اقدام در راستای دستورالعمل وزارت بهداشت و درمان صورت گرفته و بر این اساس تمام زایمان‌ها باید به صورت طبیعی انجام شود.

وی به انجام عمل سزارین در شرایط خاص اشاره کرد و گفت: انجام عمل سزارین در موارد خاص و به تشخیص پزشکان متخصص، پس از طی مراحل آن امکان‌پذیر است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا گفت: سال‌های گذشته درصد بیشتری از زایمان‌های سزارین در این شهرستان انجام می‌شد، اما برای ترغیب خانواده‌ها تمام مراحل زایمان طبیعی به صورت رایگان است.

وی افزایش احتمال افسردگی و دلسردی مادر پس از زایمان، عوارض احتمالی داروهای بیهوشی روی جنین، افزایش احتمال ایجاد مشکلات تنفسی و احتمال یرقان در نوزاد را از عوارض زایمان سزارین برشمرد.

به گفته وی، کاهش خونریزی و کم‌خونی، کاهش عفونت رحمی، کاهش احتمال افسردگی و ناامیدی و داشتن صرفه اقتصادی، از مزایای عمل طبیعی زایمان است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz