گزارش صد و چهلمین جلسه علنی شورای شهر رشت
سریال تکراری جلسات اخیر شورا؛ حمله رجبی ویسرودی به شهردار

رشت رویایی- صد و چهلمین جلسه علنی شورای شهر رشت با بیش یک ساعت تأخیر و با حضور محمدعلی رفیعی نوده، شوقی، عباس صابر، موسوی روزان، رجبی ویسرودی، کارگرنیا، امیرحسین علوی، حاجی پور، فرانک پیشگر و فاطمه شیرزاد کار خود را آغاز کرد.

جلسه شورای شهر رشت - 9 اسفند 1394 - مجید رجبی ویسرودی

در ابتدا این جلسه مجید رجبی ویسرودی به عنوان ناطق اول جلسه درباره مطالبی که جلسه گذشته درباره نامزدهای انتخاباتی گفته بود اظهار داشت: یکی از سایت‌های خبری از صحبت‌های من برداشت وارونه کرد، من فقط نظر خود را گفتم که ای کاش اصولگرایان لیست ارائه نمی‌دادند.

وی در بخش دیگری از نطق خود با انتقاد از شهردار رشت گفت: شهردار رشت لیستی ۱۰ نفره برای شورای پنجم آماده کرده و مابقی نفراتی که با وی مخالف‌اند را مورد هجوم قرار می‌دهد و به رسانه‌ها پول می‌دهد تا آنها را تخریب کنند.

ریس کمسیون عمران شورای رشت با بیان اینکه آقایان شریفی، نظری، عبدالهی، پورناصرانی و خانم رستگار از شهرداری و آقایان علوی، روزان، رسولی، حاجی پور و خانم شیرزاد از شورای چهارم در لیست ۱۰ نفره شهردار رشت قرار دادند افزود: لیست شهردار همین نفرات هستند و مابقی را مورد هجمه قرار می‌دهد.

رجبی ویسرودی در بخش دیگری از نطق خود به پیاده‌راه مرکزی رشت اشاره کرد و گفت: نامرغوب بودن کیفیت مصالح به کار رفته پیاده‌راه مرکزی جای بسی تأسف است آقای شهردار به جای ارائه لیست برای شورای پنجم بهتر است دقت بیشتری در انجام پروژه پیاده راه می‌کردند.

وی افزود: مصالحی که در پیاده‌راه علم الهدی بکار رفته به مراتب بسیار بهتر از آن چیزی است که در پیاده‌راه مرکزی استفاده کرده‌اند.

این عضو شورا با ارائه تصاویری از پیاده‌راه ساخته شده با تصاویری که قرار بود ساخته شود گفت: پیاده‌راه ساخته شده در چله تابستان کم از کربلا نخواهد داشت و مردم با مشقت زیادی روبرو خواهند بود.

در ادامه جلسه ریس کمیسیون بودجه شورا در نطق پیش از دستور خود با ابراز تأسف برای نداشتن بیمه پرسنل در شهرداری گفت: بسیاری از پرسنل در شهرداری هستند که فاقد بیمه می‌باشند و یا از نظر بیمه‌ای مشکل دارند و این را به آقای شهردار و مجموعه مدیرانشان تذکر می‌دهم، پرسنل ما اکثریت جوان هستند و در همه حوزه‌ها از سازمان‌ها و مناطق تا مرکز این مساله مشکلات بسیاری را ایجاد کرده است.

این عضو شورا در بخش دیگر صحبت‌های خود گفت: شهرداری تعدادی نگهبان و بازرس جذب کرده است که در سطح شهر و مناطق کار کردند و چهار ماه است حقوق دریافت نکرده‌اند و گاها شنیده می‌شود که بعضی مدیران شهرداری بعضی از این بازرسین را علیه بعضی از اعضای شورای شهر تحریک می‌کنند، این را هم تذکر و هم هشدار می‌دهم که مجموعه شهرداری و مدیران‌شان که دقت نظر بیشتری در رفتارشان داشته باشند که خدای نکرده برای خودشان چالش و حاشیه ایجاد نشود.

گزارش تصویری جلسه فوق‌العاده شورای شهر رشت - 19 اسفند 1394

در ادامه جلسه فاطمه شیرزاد دیگر عضو شورا شهر رشت با بیان اینکه مدیران مناطق ۱، ۳، ۴، ۵ متاسفانه تأخیر در پرداخت حقوق پاکبانان دارند، گفت: در حال حاضر فقط مدیر منطقه ۲ حقوق ماه فروردین را پرداخت کرده است که متاسفانه این مساله نگرانی خانواده این عزیزان را در پی داشته است و متاسفانه آتش‌نشانان هم حقوق ماه فروردین را دریافت نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه از معاونت محترم عمرانی استانداری گیلان سپاسگزارم که در خصوص پیاده‌راه فرهنگی و دقت نظر ویژه دارند گفت: این حساسیت را خوب می‌دانیم اما چه خوب است که ایشان در خصوص اختصاص اعتبار ۵۰ میلیاردی جهت ساماندهی رودخانه‌های زرجوب و گوهر رود گزارشی شفاف را به مردم شهر رشت ارائه بدهند و مردم بدانند که چند درصد از این پروژه‌ها از محل تخصیص این اعتبار ۵۰ میلیاردی پیشرفت داشته است.

تصویب لایحه احداث تراموا شورای شهر

در ادامه جلسه اسماعیل حاجی‌پور، عضو دیگر شورای اسلامی در ابتدا سخنان خود از رفیعی نوده ریس شورا خواست تا نامه‌هایی که در هیت ریسه مطرح می‌شود را به بقیه اعضای شورا نیز اطلاع دهد.

وی با بیان اینکه من هر جا که شهردار درست کار کند دفاع می‌کنم و هرجا که اشتباه کند به قانون ارجاع می‌دهم گفت: ما حق مجازات کسی را نداریم، بلکه کار ما نظارت است و دستگاه‌های، امنیتی و انتظامی در این کشور وجود دارد. ما با هیچ‌کس پیمان اخوت نبستیم، هرکجا که خطایی صورت بگیرد در مقابلش قرار می‌گیریم.

این عضو شورا با بیان اینکه اختلاف نظر ما با شهردار نباید سبب شود که کار شهر زمین بماند گفت: بودجه‌ای که تصویب شده در اکثر موارد با علامت توقف اعلام کردیم باید به شهردار اختیارات قانونی داده شود و هرکجا که تخلف کرد طبق اعلام قانون با او برخورد کنیم.

در ادامه جلسه سیدرضا موسوی روزان ناطق دیگر شورا نیز با گرامیداشت اعیاد شعبانیه گفت: موضوع سفرهای خارجی بارها مطرح شد و هر بار دچار مشکلاتی شد، در زمان آقای جمشیدی قفل بزرگی بر آن زده شد و در زمان آقای صابر مطرح گردید و به انجام نرسید که امیدواریم در زمان آقای رفیعی به سرانجام برسد. سفرهای خارجی به کشورهایی که می‌توانیم تجربیات و اندوخته‌هایی در آن داشته باشیم اهمیت دارد.

در پایان این جلسه با دو فوریت لایحه «شیوه‌نامه سرمایه‌گذاری و پیوست‌های آن شامل فرآیندهای سرمایه‌گذاری ملک از شهرداری» موافقت شد و همچنین لوایح افزایش تعرفه خدمات‌رسانی سازمان‌های مختلف که با حضور مدیران برخی سازمان‌های شهرداری به رأی گذاشته شد که افزایش تعرفه سازمان‌های مختلف از جمله عمران، آرامستان‌ها، فرهنگی ورزشی، پارک‌ها و فضای سبز و زیباسازی شهری، میادین و تره‌بار تصویب شد و سازمان‌های اتوبوسرانی، تاکسیرانی، پایانه‌ها و حمل و نقل و ترافیک به دلیل عدم حضور رضا رسولی رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک به جلسه آینده موکول شد.

نظرات

3 دیدگاه‌ برای "گزارش صد و چهلمین جلسه علنی شورای شهر رشت
سریال تکراری جلسات اخیر شورا؛ حمله رجبی ویسرودی به شهردار"

آگاه‌سازی از
680

مرتب کردن بر اساس:   جدیدترین | قدیمی‌ترین | بیشترین رأی
نوید
10 ماه 19 روز پیش

بسیار بعید و عجیب خواهد بود با توجه به حجم تخلفات یکی از اعضای شورا در کمسیون ماده ۱۰۰ و شائبه استفاده رانت اصلا نهادهای نظارتی ایشون رو دوباره برای رقابت در شورای پنجم تایید صلاحیت کنند در حالی که قانون گزاران شهری خودشون باید پایبند به قانون و الگو برای مردم باشند…

محمود
10 ماه 19 روز پیش

جناب آقای مجیدرجبی ویسرودی با اون پیشینه درخشان ،فهمیده با کارهای نادرستی که خودش و چند نفر دیگر از اعضای کنونی شورا کردند و با (…) ،دیگر هیچ جایی در شورای بعد شهر رشت نخواهند داشت و از الان شروع به فرافکنی کرده….

محمود
10 ماه 19 روز پیش

آقای ویسرودی و متحدان کم خاصیت شورایی،اینبار ما ،یعنی رشتوندان تحصیلکرده و متعهد و کاربلد رشتی تمام توان خودمون رو به کار میگیریم که افرادی متخصص، کاربلد و مُوجّه وارد شورا

wpDiscuz