محسن رضایی

سردار رضایی در صومعه‌سرا از جنگ جهانی سوم گفت

رشت رویایی- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما در منطقه‌ای زندگی می‌کنیم که چهار جنگ بزرگ عربستان با یمن، روسیه با ترکیه، جنگ تکفیری‌ها در سوریه و عراق و اوکراین و اروپا به طور همزمان جریان دارد، از زمان اتمام جنگ جهانی دوم تاکنون، نخستین بار است که به طور همزمان چهار جنگ بزرگ در یک نقطه در حال اتفاق است.

به گزارش ایسنا دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در یادواره سرداران، فرماندهان،۵۴۰ شهید والامقام و شهدای گمنام شهرستان صومعه‌سرا که در مصلی نماز جمعه این شهرستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا اظهار کرد: امام خمینی (ره) ما را از ذلت به عزت رسانید و از گمنامی در دنیا و ملکوت معروف همگان کرد.

وی به مشارکت حدود ۹۰ درصدی مردم این منطقه در صحنه انتخابات اشاره و اظهار کرد: شما با مشارکت ۹۰ درصدی بالاترین کارنامه حضور خود را در حماسه سیاسی نشان دادید این حضور ریشه در شهادت‌طلبی دارد.

رضایی با بیان اینکه حضور سیاسی شما تأثیر بسیار مهمی در شکست توطئه‌های دشمنان دارد، ابراز کرد: امنیت امروز ایران و نشاط و شادابی در کشور ثمره شهادت طلبی‌ها است.

وی یادآور شد: ما در منطقه‌ای زندگی می‌کنیم که چهار جنگ بزرگ عربستان با یمن، روسیه با ترکیه، جنگ تکفیری‌ها در سوریه و عراق و اوکراین و اروپا به طور همزمان جریان دارد، از زمان اتمام جنگ جهانی دوم تاکنون، نخستین بار است که به طور همزمان چهار جنگ بزرگ در یک نقطه در حال اتفاق است.

رضایی با بیان اینکه برخی معتقدند تعداد جنگ‌ها افزایش می‌یابد، ادامه داد: برخی معتقدند این حوادث زمینه ساز جنگ جهانی سوم است، شعاع این جنگ‌ها از طرفی تا شمال آفریقا و از طرفی دیگر تا افغانستان کشیده شده است و ایران در میان این جنگ‌ها قرار دارد و این در حالی است که بسیاری از مردم کشور جنگ و درگیری را احساس نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه به تعبیری جنگ بزرگ جهانی سوم در اطراف کشور در حال رقم خوردن است، اضافه کرد: این جنگ حادثه بزرگی است و نتایج آن نامشخص است، اولین بار است که تمام تحلیل گران سیاسی دنیا از پیش بینی و پیش گویی روزهای آینده و ماه‌های آینده آن ناتوان هستند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آمریکایی‌ها در تردید جدی به سرمی‌برند، افزود: برخی معتقدند آمریکا باید وارد صحنه شود و برخی معتقدند آمریکایی‌ها باید منتظر بمانند، بسیاری از دولتمردان عربستان اعتقاد دارند ملک سلمان اشتباه بزرگی کرده است و برخی معتقدند باید جنگ زمینی نیز در سوریه رخ دهد.

وی با بیان اینکه بحث‌های روز ترکیه، سوریه، عراق، یمن، عربستان و… مملو از جنگ و درگیری است، یادآور شد: مردم ایران آسوده خاطر در اقیانوس متلاطم در کشتی آرامی نشسته‌اند که با خون شهدا ساخته شده است.

رضایی با اشاره بر اینکه شهدا اقتدار را برای کشور به ارمغان آورده‌اند، افزود: اگر اقتدار ایران نبود دشمنان از اطراف مرزها حمله‌ور می‌شدند، اقتدار ایران، سلاح سازی، ساخت موشک، فناوری نظامی و دانش دفاعی در جنگ حاصل شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان به تشکیل لشکر قدس توسط جوانان گیلانی اشاره و اظهار کرد: جوانان گیلانی با نبوغ خود موجب آزادی و نجات مردان و زنان در نبل و الزهرا شدند و با استعدادهای فراوان در حوزه‌های دیگر نیز می‌توانند موفق ظاهر شوند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz