شهردار منطقه ۳ رشت:
سرانه فضای سبز منطقه ۳ رشت افزایش می‌یابد

سمیه رستگار، شهردار منطقه سه رشت

رشت رویایی- شهردار منطقه ۳ رشت با اشاره به کمبود درآمد شهرداری این منطقه در چهار ماهه نخست امسال از تمرکز این شهرداری بر افزایش سرانه سبز شهروندان ساکن در این منطقه خبر داد.

سمیه رستگار در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ظرفیت باغ‌های وسیع موجود در منطقه سه رشت اظهار کرد: با رایزنی‌هایی که با وراث «باغ زربافی» در منطقه سه رشت صورت گرفته است پیشنهاد تبدیل این باغ به «باغ تالار» در منطقه سه ارائه شده است.

او گفت: پروژه سرمایه گذاری در این باغ وسیع از اولویت‌های هیات سرمایه گذاری شهرداری قرار گرفته است.

شهردار منطقه سه با بیان اینکه سرانه فضای سبز در منطقه سه نسبت به سایر مناطق رشت مطلوب‌تر است گفت: شهرداری در تلاش است که در خیابان‌هایی که فضای سبز ملموس نیست پارک‌های محله‌ای و فضای مکث سبز ایجاد کند.

رستگار ادامه داد: بدین منظور احداث پارک ۱۵ هزار مترمربعی از اولویت‌های شهرداری منطقه سه در سال جاری است که امیدوار هستیم با اتمام انجام مناقصه آن و طی شدن روند عمرانی، تا پایان امسال شاهد بهره‌برداری از این پارک در منطقه آب آسیاب باشیم.

او با بیان اینکه کاهش صدور پروانه‌های ساخت و ساز در چهار ماهه گذشته شهرداری منطقه سه موجب کمبود درآمد شهرداری این منطقه شده است گفت: بودجه شهرداری منطقه سه ۴۳ میلیارد تومانی مصوب شده است که با کاهش صدور پروانه‌های ساخت و ساز در حال حاضر نسبت به تحقق بودجه، ۵۰ درصد عقب هستیم.

شهردار منطقه سه ابراز امیدواری کرد: با بهبود وضعیت درآمدی شهرداری منطقه سه در ماه‌های آتی پروژه‌های اولویت دار این منطقه از جمله افزایش سرانه سبز اجرایی شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz