رشت رویایی- سخنگوی وزارت بهداشت گفت: شرایط کیارستمی، تیم وسیع پزشکی و تأمین تجهیزات در این جلسه بررسی شد تا ایشان که یکی از سرمایه‌های ارزشمند هنری هستند سلامت خود را بازیابند.

به گزارش خبرآنلاین، ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به روند درمانی عباس کیارستمی کارگردان نام آشنای سینمای ایران گفت: دکتر قاضی زاده هاشمی روز سیزدهم فروردین از این کارگردان عیادت کردند و با پزشکان ایشان صحبت کردند. همچنین یک هیئت برای رسیدگی به وضعیت ایشان متشکل از دکتر فاضل (جراح) دکتر ظفر قندی و بنده به همراه دکتر پایدار معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران خواسته شد به بیمارستان بروند. ما جلسات طولانی با تیم پزشکی و همچنین خانواده ایشان داشتیم.

او ادامه داد: در این جلسه شرایط ایشان، تیم وسیع پزشکی و تأمین تجهیزات بررسی شد تا ایشان که یکی از سرمایه‌های ارزشمند هنری هستند سلامت خود را بازیابند.

حریرچی گفت: عوارض پزشکی و عوارض درمان در همه جای دنیا وجود دارد و حتی گفته می‌شود که افراد سفارشی بیشتر دچار این مشکلات می‌شوند. برای ایشان هم این عوارض پیش آمده بود و روزهای سیزده و چهارده فروردین روزهای سختی برایشان بود.

اما خوشبختانه حال حاضر ایشان از شرایط بحران خارج شده‌اند.

حریرچی در مورد شایعه ابتلا به سرطان کیارستمی گفت: بیماری‌ها از اسرار افراد است اما به در جواب انتشار شایعه سرطان بودن بیماری ایشان باید گفت که نتیجه پاتولوژی نشان داده که ضایعه بدخیم نیست و تنها به عمل جراحی نیاز داشته است که اگر این مرحله را رد کنند دیگر مشکلی نخواهد بود.