رشت رویایی استاندار گیلان بر لزوم افزایش مشارکت بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری رودخانه‌های رشت تأکید کرد و گفت: باید ساماندهی رودخانه‌های رشت رویکرد گردشگری به خود بگیرد.

به گزارش فارس، مصطفی سالاری صبح امروز در جلسه کمیته توسعه شهر رشت در سالن شهید انصاری استانداری مطرح کرد: باید بخشی از رودخانه گوهر رود را برای ساماندهی انتخاب کنیم تا بتوانیم هم منابع مالی و هم در یک بازه زمانی مشخص پروژه را به اتمام برسانیم.

او با بیان اینکه پروژه ساماندهی رودخانه‌های رشت ظرفیت واگذاری به بخش خصوصی رادارند اضافه کرد: اگر ما سازه‌های گردشگری و کاربری‌های خدماتی متنوع را در دو طرف رودخانه بسازیم گردشگر به خود جذب می‌کند.

استاندار گیلان با اشاره به ساماندهی تالاب عینک در امتداد ساماندهی گوهر رود گفت: اجازه هرگونه واگذاری تالاب عینک به بخش خصوصی با رویکرد گردشگری جز تغییر در سطح و میزان آب وجود دارد.

سالاری با بیان اینکه ایجاد طرح‌های گردشگری در حاشیه رودخانه‌ها گردشگر به خود جلب می‌کند اضافه کرد: باید به گونه ساماندهی رودخانه‌ها را ایجاد کرد که گردشگران و بازدیدکنندگان از هر مسیری بتوانند از آن استفاده کنند.

او با بیان اینکه شهرداری اموال مربوط به خود را می‌تواند به سرمایه‌گذار معرفی کند گفت: باید دارایی‌هایی دولتی و بخش خصوص استخراج و اعتبارات لازم برای ساماندهی فاضلاب و ساماندهی رودخانه‌ها از محل استانی و ملی مشخص شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه تصفیه فاضلاب توسط بخش خصوصی به‌صرفه نیست مطرح کرد: برای مدیریت فاضلاب آب نباید از بخش خصوصی استفاده کرد بلکه برخلاف سایر موارد برای مدیریت فاضلاب باید از منابع دولتی بهره گرفت.

نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید بر اینکه باید مشارکت بخش خصوصی در بحث سرمایه‌گذاری (وین کوین) بیشتر شود گفت: باید همه حمایت کنند تا مشارکت بخش خصوصی در بخش ساماندهی رودخانه‌ها و فاضلاب‌های شهری بیشتر شود و طرحی که در رودخانه گوهر رود مقررشده اجرا شود باید با رویکرد شبانه‌روزی دیده شود.

 

دسته‌ها: رشت رویایی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.