سارق مغازه با ۲۲ فقره سرقت در رشت دستگیر شد

دستگیری

رشت رویایی- سرهنگ فرهاد فلاح کریمی، گفت: درپی وقوع چندین فقره سرقت از مغازه‌های سطح شهرستان رشت، کارآگاهان آگاهی در بررسی پرونده‌ها موفق به کشف سرنخی از یک خودرو که در تمامی صحنه‌های سرقت حضور داشت شدند و با مراجعه به صاحب خودرو متوجه شدند که او مدت‌ها پیش خودروی خود را به فردی ۳۰ ساله فروخته است.

سرهنگ کریمی با بیان اینکه متهم پس از خرید این خودرو اقدام به تعویض پلاک نکرده بود، گفت: متهم در منزل مسکونی‌اش دستگیر و خودروی مورد نظر توقیف شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهم دستگیر شده به ۲۲ فقره سرقت از مغازه‌های شهر رشت اعتراف و صحت اظهاراتش را با تشریح صحنه محل‌های سرقت اعلام کرد.

او با اشاره به اینکه سه مالخر ۲۸، ۳۹ و ۴۱ ساله در خصوص پرونده این سارق شناسایی و دستگیر شدند، گفت: تعدادی از لوازم خریداری شده سرقتی اعم از هشت دستگاه لپ‌تاپ، سه دستگاه تب لت، دو دستگاه اسکنر، دو دستگاه هارد کامپیوتر، هفت دستگاه دوربین مداربسته، پنج دستگاه دیجیتال، سه دستگاه دی وی آر (حافظه دوربین مداربسته) از مال‌خران کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان در پایان با بیان اینکه متهمان با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضائی معرفی شدند، به اجرای مصوبات کمیسیون قرارگاه مقابله با سرقت در استان اشاره کرد و گفت: از طرق مختلف به عموم شهروندان به خصوص کسبه اطلاع رسانی شده تا در هنگام ترک محل کسب خود، به قفل دربهای شیشه سکوریت اکتفا نکرده و حتماً درب‌های کرکره‌ای را ببندند که علیرغم ایجاد حساسیت نسبی در بین شهروندان متاسفانه هنوز استفاده از درب کرکره‌ای مناسب و آژیر خطر توسط مال‌باختگان رعایت نمی‌شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz