سارق اینترنتی حساب‌های بانکی دستگیر شد

جرم سایبری اینترنت - دستگیری

رشت رویایی- رییس پلیس فتا استان گیلان از دستگیری عامل اینترنتی دستبرد ۳۳ میلیونی حساب‌های بانکی شهروندان در شهرستان رشت خبر داد.

به گزارش ایسنا سرهنگ ایرج محمدخانی از دستگیری کلاه‌بردار اینترنتی خبر داد و اظهار کرد: در پی ارجاع چند فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی تعدادی از شهروندان گیلانی مبنی بر برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب بانکی آنان به مبلغ ۳۳ میلیون ریال، موضوع در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با تحقیقات از مالباختگان و پی‌جویی‌های فنی و پلیسی، عامل برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب بانکی شکات که مردی ۳۴ ساله اهل و ساکن رشت بود، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به پلیس فتا احضار شد.

سرهنگ محمدخانی با بیان اینکه متهم از معرفی خود به پلیس فتا و طی مراحل قضایی امتناع کرده که دستور جلب وی از سوی مرجع ذیصلاح صادر شد، گفت: با توجه به فرار متهم، تلاش برای شناسایی محل اختفاء مجرم در دستور کار کارآگاهان سایبری این پلیس قرار گرفته و با انجام کارهای وسیع پلیسی، مخفیگاه متهم در یکی از محلات شهر رشت شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا گیلان با اشاره به اینکه متهم با توجه به ادله دیجیتالی کشف شده به صراحت به بزه انتسابی اعتراف کرد، تصریح کرد: متهم جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت معرفی و با صدور قرار ۳۵۰ میلیون ریالی روانه زندان شد.

سرهنگ محمدخانی از شهروندان خواست، برای افزایش ضریب امنیت حساب بانکی، اطلاعات مهم کارت خود را از قبیل شماره حساب، شماره کارت، رمز دوم و رمز اینترنتی، ۲CVV در اختیار دیگران قرار نداده و در حفظ و نگهداری از آن، نهایت دقت را به عمل آورند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz