رشت رویایی- جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان از شناسایی و دستگیری سارقان مسلح یکی از بانک های بخش بندرکیاشهر از توابع شهرستان آستانه اشرفیه خبر داد.

سرهنگ مهرداد مهرگان عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران آستانه اشرفیه در محل ستاد فرماندهی نیروی انتظامی این شهرستان گفت: ساعت هشت و ۳۰ دقیقه پنجشنبه هجدهم شهریورماه جاری، دو نفر از سارقان در حالی که لباس های جعلی نیروی انتظامی به تن داشتند، با تهدید بوسیله یک قبضه اسلحه جنگی و چند اسلحه پلاستکی، مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال پول نقد را از بانک ملت روستای دستک از توابع بخش بندرکیاشهر شهرستان آستانه اشرفیه سرقت کرده و با یک دستگاه موتورسیکلت متواری شدند.

[su_frame align=”center”]سارقان مسلح بانک ملت بندر کیاشهر دستگیر شدند[/su_frame]

او ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع، ماموران نیروی انتظامی به سرعت در محل سرقت حاضر و تحقیقات ویژه ای به منظور دستگیری سارقان که هیچ شواهدی نیز بر جا نگذاشته بودند، انجام دادند.
سرهنگ مهرگان با اشاره به انسجام و همکاری خوب عوامل انتظامی برای شناسایی و دستگیری سارقان گفت: یکی از این سارقان، ۳۲ ساله و یکی دیگر ۳۳ ساله هستند که پس از دستگیری به جرم خود اعتراف کردند.

سرهنگ مهرگان گفت: از این سارقان پس از دستگیری، مقادیری از پول های سرقت شده، یک قبضه اسلحه جنگی، چند اسلحه پلاستیکی، یک دستگاه موتورسیکلت، دو کلاه موتور سواری، لباس های جعلی نیروی انتظامی، سلاح سرد و … کشف شد.

او توضیح داد: سارقان در اعترافات خود اعلام کرده اند که مبالغی از پول های به سرقت رفته از بانک را خرج کرده اند.

[su_frame align=”center”]سارقان مسلح بانک ملت بندر کیاشهر دستگیر شدند[/su_frame]

جانشین فرماندهی انتظامی استان گیلان بر ضرورت توجه بانک ها و موسسه های مالی به تجهیزات امنیتی گفت: هرگونه نقل و انتقال پول در بانک ها، بایستی توسط خودروهای حمل پول انجام شود ضمن اینکه تجهیز بانک ها به سیستم های ایمنی مناسب در جهت پیشگیری از سرقت نقش بسیار موثری دارد.

سرهنگ مهرگان همچنین در تشریح اقدامات یک ماهه گذشته نیروی انتظامی گیلان توضیح داد: در این مدت، سارقان طلافروشی املش، عوامل باند کیف قاپ با ۲۵ فقره سرقت، سارقان منازل گیلان و … شناسایی و دستگیر شده اند.