سارقان حرفه ای ۵۲ خانه در رشت دستگیر شدند

دستگیری

رشت رویایی- فرمانده انتظامی استان گیلان از شناسایی و دستگیری اعضای باند سارقان حرفه ای رشت با ۵۲ فقره سرقت منزل خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار محمدرضا میرحیدری از دستگیری سارقان حرفه ای منزل در رشت خبر داد و گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت حرفه ای منازل در شهرستان رشت،مراتب در دستورکار پلیس آگاهی قرار گرفت.

او با بیان اینکه در حین بررسی پرونده های سرقت، فردی، ۳ سارق ناشناس را در حین سرقت از یک منزل مسکونی مشاهده کرده و موضوع را بلافاصله به پلیس اطلاع می دهد، افزود: ماموران گشت کلانتری بلافاصله در محل حاضر شده و در عملیات تعقیب و گریز موفق می شوند یکی از سارقان را که اهل و ساکن کوهدشت لرستان بود، دستگیر کنند.

سردار میرحیدری با تاکید بر اینکه متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی به فعالیت در یک باند ۸ نفره سرقت از سال ۹۳ در شهر رشت اعتراف کرد، گفت: اعضای این باند در ایام پایانی هفته و تعطیلات در قالب تیم های ۳ یا ۴ نفره ضمن حضور و اجاره یک منزل در اطراف شهرستان رشت با استفاده از روش ها و لوازم مختلف اقدام به سرقت از منازل از پیش تعیین شده می کردند.

او با تاکید بر اینکه این سارقان پیش از انجام سرقت، منازل را مورد بررسی قرار داده و از خالی بودن آنها اطمینان حاصل می کردند، گفت: سارقان اموال سبک و گران قیمت، قابل حمل مانند وجه نقد و طلاجات و… را مورد سرقت قرار می دادند.

رئیس پلیس استان گیلان با اشاره به اینکه سارقان اموال مسروقه را در تهران و کوهدشت به فروش می رساندند، گفت: سارق دستگیر شده به ۵۲ فقره سرقت با همدستی ۷ متهم دیگر در شهرستان رشت اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه ۷ عضو دیگر این باند نیز مورد شناسایی پلیس قرار گرفتند، متذکرشد: کارآگاهان آگاهی با اخذ نیابت قضائی و عزیمت به شهرستان کوهدشت، دو سارق ۲۰ و ۲۴ ساله عضو این باند را پس از یک هفته در محل اختفای خود در شهرستان کوهدشت دستگیر کردند.

سردار میرحیدری با بیان اینکه در دستگیری این دو سارق، خودرویی که توسط این باند مورد استفاده قرار می گرفت، کشف و توقیف شد، گفت: خودرو و سارقان دستگیر شده به شهرستان رشت منتقل شده و صحت اظهارات همدست خود را در انجام ۵۲ فقره سرقت تایید کردند.

او با اشاره به اینکه تلاش برای دستگیری دیگر اعضا این باند همچنان ادامه دارد، گفت: مالخر اموال مسروقه نیز که اهل و ساکن کوهدشت لرستان است، شناسایی و دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان گیلان توجه بیشتر مردم به توصیه های حفاظتی و ایمنی پلیس در جلوگیری از افزایش انگیزه به سرقت سارقان را خواستار شده و افزود: روشن نگه داشتن لامپ منازل در شب هنگام و یا بهره گیری مطلوب از ابزار حفاظتی و پیشگیرانه نظیر قفل ضد سرقت، نرده آهنی و دوربین مداربسته موجب کاهش انگیزه سرقت سارقان می شود.

سردار میرحیدری اضافه کرد: شهروندان در صورت مشاهده افراد مشکوک و پرسه زن در کوچه های خلوت و جلوی مغازه ها بلافاصله با تلفن ۱۱۰ و یا ۱۳۰ پلیس آگاهی تماس حاصل کنند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz