[su_frame align=”center”]فرمانده انتظامی اصفهان سردار آقاخانی[/su_frame]

رشت رویایی- فرمانده انتظامی استان اصفهان در جمع خبرنگاران با اشاره به کشفیات پلیس آگاهی استان در زمینه سرقت، کلاهبرداری و جعل اسناد و مدارک، اظهار کرد: حدود سه ماه است که کارآگاهان ویژه پلیس آگاهی استان مبادرت به شناسایی و رصد باندی که یکی از عجیب‌ترین باندهای فعال در اصفهان، تهران و کرج بود، کرده است.

سردار آقاخانی افزود: این باند اقدام به سرقت از خودروهای مدل بالا و منازل و جعل اسناد و مدارک از مراکز دولتی و غیر دولتی می‌کرد که در این زمینه در مجموع ۲۱ نفر سارق و ۲۰ نفر مالخر دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: تعداد ۱۴۶ دستگاه خودرو از این باند به همراه تجهیزات پیشرفته جعل اسناد و مدارک دولتی کشف شده است. این باند زمین‌هایی را شناسایی و سند جعلی صادر می‌کردند و با همین اسناد جعلی آنها را به فروش می‌رساندند.

آقاخانی با بیان اینکه این باند حتی اقدام به تهیه تعدادی از مهرهای سازمان‌های دولتی می‌کرد، افزود: جمع رقم کل سرقت‌هایی که از منزل، کلاهبرداری و…  صورت گرفته برابر با پنج میلیارد تومان و جمع کل سرقت خودروها دو میلیارد تومان است، هم چنین بیش از دو کیلو طلا، ۹ کیلو نقره برابر با ۲۷۰ میلیون تومان که از منازل سرقت شده بود، کشف شده است.

وی خاطر نشان کرد: ۷۰۰ برگ از شناسنامه مدارک جعلی کشف شده است و جمع مبلغ سرقتی بالغ بر هشت میلیارد تومان بوده است. در سال جاری بیش از ۱۸۸ باند سرقت و جرایم در سطح استان توسط کاراگاهان پلیس آگاهی استان شناسایی، کشف و اعضای آن تحویل مقامات قضایی شدند.

آقاخانی با اشاره به اهمیت حفظ امنیت در طول تعطیلات نوروزی افزود: با هماهنگی و تعامل خوبی که با دستگاه قضایی داشته‌ایم مقرر شد که در ایام نوروز از مرخصی دادن مجرمین با سابقه و تاثیرگذار در جرایم خودداری و به هیچ وجه مرخصی داده نشود.