بیمارستان پارس رشت

استاندار خبر داد:
ساخت ۸ بیمارستان در گیلان

رشت رویایی- استاندار گیلان در بازدید از روند ساخت بیمارستان پارس رشت گفت: ۸ بیمارستان در گیلان در حال ساخت است.

محمدعلی نجفی

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان، دکتر محمدعلی نجفی ظهر امروز در این بازدید با بیان اینکه درصدد هستیم تا امکانات و ظرفیت تخت‌های بیمارستانی گیلان را افزایش دهیم افزود: الحمدالله… امکانات بیمارستانی خوبی در بخش‌های خصوصی و دولتی در استان شکل گرفته است.

وی افزود: هم‌اکنون ۸ بیمارستان توسط بخش خصوصی و دولتی در گیلان در حال سخت است که شامل ۱۲۰۰ تخت می‌شود.

وی افزود: از این تعداد بیش از ۲۳۰ تخت شامل دو بیمارستان بخش خصوصی در رشت و لاهیجان است.

استاندار گیلان با اشاره به بیمارستان‌های در دست احداث توسط وزارت راه و شهرسازی در شهرستان‌های آستارا، تالش، رضوانشهر، لاهیجان، لنگرود و رشت، تلاش و جدیت بیشتر وزارت راه و شهرسازی در اتمام هر چه سریع‌تر این بیمارستان‌ها خواستار شد.

نماینده عالی دولت در گیلان با یادآوری سفر دکتر آخوندی به گیلان و برگزاری ۲ نشست در خصوص بیمارستان‌های در دست احداث توسط این وزارتخانه در گیلان اظهار داشت: دکتر آخوندی دستور ویژه‌ای برای پیگیری در این زمینه صادر کردند.

دکتر نجفی با بیان اینکه دو بیمارستان گیلان آماده افتتاح است، تصریح کرد: اگر تجهیزات بیمارستان‌های مذکور آماده باشد به‌سرعت آنها را به بهره‌برداری می‌رسانیم.

وی بر ضرورت پیشرو بودن استان در بخش بیمارستانی تأکید کرد و افزود: متأسفانه هنوز گیلان در این بخش با استاندارد جهانی و میانگین کشوری فاصله دارد که باید با تمام توان در جهت جبران عقب ماندگی تلاش کنیم.

دکتر نجفی همچنین با اشاره به سخت بیمارستان پارس توسط بخش خصوصی گفت: دولت به تنهایی قادر نخواهد بود تمامی امکانات و تسهیلات بخش بیمارستانی را مهیا کند و استان نیازمند چنین امکانات و تجهیزات پزشکی می‌باشد و از تمام کسانی که در این راستا حرکت و حمایت دارند قدردانی می‌کنم.

بیمارستان پارس رشت با سرمایه‌گذاری ۶۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی در خرداد ماه سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

با راه‌اندازی بیمارستان پارس برای ۷۰۰ نفر از پرستاران و متخصصان پزشکی اشتغال‌زایی می‌شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz