معاون استاندار گیلان:
ساخت‌وساز غیرمجاز در گیلان بیداد می‌کند

ساخت‌وساز غیرمجاز

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان به وجود انحراف در مدیریت شهری این استان اشاره کرد و گفت: ساخت‌وساز غیرمجاز در ساحل، جنگل و کوهستان‌های گیلان بیداد می‌کند.

حجت شعبانپور عصر امروز جمع پیمانکاران پروژه‌های عمرانی گیلان با اشاره به اینکه سال گذشته در شاخص‌های راه، راه روستایی و آب روستایی ارتقا داشتیم، اظهار کرد: ارتقای شاخص‌های مذکور با بهره‌مندی از پیمانکاران تحقق پیدا کرده است.

وی با قدردانی از تلاش پیمانکاران در توسعه گیلان، افزود: مرجعیت نظام فنی و اجرایی توسط تشکل‌های حرفه‌ای در کشور مغفول مانده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با بیان اینکه از مرجعیت نظام فنی و اجرایی فاصله گرفتیم، تصریح کرد: اکنون به صنف نزدیک شدیم و این روند باید مهندسی دوباره شود.

شعبانپور به مساحت ۱۴ هزار و ۷۰۰ کیلومتری گیلان اشاره کرد و گفت: ساخت‌وساز غیرمجاز در ساحل، جنگل و کوهستان‌های گیلان بیداد می‌کند.

وی با تأکید براینکه در مدیریت شهری انحراف بسیاری داریم، بیان کرد: شهرداری‌ها با تراکم‌فروشی به‌دنبال تأمین منابع مالی هستند و این امر با رسالت مهندسان مطابقت ندارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان، متوسط ساخت‌وساز طبقات در منطقه گلسار رشت را ۲.۴ طبقه دانست و خاطرنشان کرد: به‌دنبال افزایش متوسط طبقات ساختمان‌های منطقه مذکور به ۴.۵ طبقه هستند و این روند گلسار را به حد انفجار می‌رساند.

شعبانپور خواستار احداث ساختمان‌های دارای هویت معماری در گیلان به‌ویژه شهر رشت شد و اظهار کرد: تشکل‌های فنی باید مرجع اجرایی پروژه‌ها باشند.

وی با اشاره به اینکه در مدیریت شهری به طرفی در حال حرکت هستیم که موجب مرگ شهر می‌شود، بیان کرد: شهر به طرف نابودی در حال حرکت است و انتظار داریم نظام فنی و اجرایی مرجع اجرای پروژه‌های عمرانی باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان به تولید روزانه یک هزار ۸۰۰ تن زباله در استان اشاره کرد و یادآور شد: با ورود گردشگران روزانه سه هزار تن زباله در گیلان تولید می‌شود و تمام آن را دفن می‌کنیم و در ثانیه ۱۸ لیتر شیرابه تولید می‌شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz