ساختمان اداری منطقه چهار شهرداری رشت افتتاح شد

افتتاح ساختمان اداری منطقه چهار شهرداری رشت

رشت رویایی- افتتاح ساختمان اداری منطقه چهار شهرداری رشت با حضور فرمانده انتظامی شهرستان رشت، اعضای شورای اسلامی رشت و جمعی از مدیران شهری انجام شد.

افتتاح ساختمان اداری منطقه چهار شهرداری رشت

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت؛ طی مراسمی با حضور شهردار رشت، ، فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست و خدمات شهری، دکتر رسولی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر، موسوی روزان از اعضای شورای اسلامی شهر رشت، سرهنگ شعبانی رئیس فرماندهی انتظامی رشت، فاطمه قدیمی مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری و جمعی از مسئولین شهرداری و اصحاب رسانه، ساختمان اداری منطقه ۴ شهرداری رشت مورد بهره برداری قرار گرفت.

افتتاح ساختمان اداری منطقه چهار شهرداری رشت - فاطمه قدیمی - فاطمه شیرزاد

در این مراسم شهردار رشت از مجموعه مدیریت شهری و همکاران منطقه چهار شهرداری به جهت تلاش در ارائه خدمات مؤثر به شهروندان قدردانی کرد و گفت: پس از تصویب طرح تفصیلی رشت به‌صورت کلان، منطقه چهار شهرداری اولین منطقه‌ای بود که در راستای این طرح شکل گرفت.

افتتاح ساختمان اداری منطقه چهار شهرداری رشت - محمدعلی ثابت‌قدم

دکتر سید محمدعلی ثابت قدم با اشاره به اینکه شهر رشت دارای ۱۵ ناحیه و ۵ منطقه می‌باشد افزود: در راستای توسعه شهری توسعه فضای اداری مناطق در دستور کار شهرداری بود و بر این اساس و به منظور ارائه خدمات بهینه‌تر و تسهیل در امر خدمت رسانی امروز شاهد بهره‌برداری از ساختمان اداری منطقه چهار هستیم.

وی جایگاه مناطق پنج‌گانه شهرداری را از لحاظ کارکردی تشریح کرد و ادامه داد: منطقه یک در حوزه سرمایه‌گذاری، منطقه دو در حوزه ترافیک و حمل و نقل، منطقه سه در حوزه حقوقی وتملک اراضی، منطقه چهار در حوزه محیط ریست و منطقه پنج در حوزه شهرسازی بیشترین تمرکز را دارند.

دکتر ثابت قدم دلیل تمرکز منطقه چهار بر روی محیط زیست را وجود منابع طبیعی در این منطقه عنوان و تاکید کرد: توسعه منابع طبیعی به‌ویژه تالاب عینک در جذب سرمایه بسیار حائز اهمیت است و باید بیش از پیش برای رونق آن تلاش کنیم تا سرمایه‌ای برای هم اکنون و همچنین آیندگان باشد.

شهردار رشت اصل حفظ محیط زیست در منطقه چهار بر اساس توسعه شهری را از اولویت‌های کاری دانست و تصریح کرد: توجه به رفع محرومیت در این منطقه موجب جذب توریست و سرمایه می‌شود و این امر باید در تمامی شهر و همچنین استان مد نظر قرار گرفته زیرا توسعه شهری را به دنبال خواهد داشت.

وی همچنین با تاکید بر تقویت مقوله گردشگری با توجه به توسعه شهری گفت: در سالی که به اقدام و عمل نام‌گذاری شده است باید همه با همدلی و همراهی هر چه بیشتر تلاش کنیم تا موضوعات تئوری و اهداف مدنظر عملیاتی گردد تا شاهد پیشرفت همه‌جانبه در بخش‌های مختلف توسعه‌یافتگی شهر و جذب بیش از پیش سرمایه و سرمایه‌گذار باشیم.

افتتاح ساختمان اداری منطقه چهار شهرداری رشت - رضا رسولی

دکتر رسولی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت نیز در این مراسم ضمن قدردانی از عملکرد بسیار خوب شهردار و همکاران وی در جهت توسعه شهری و همکاران منطقه چهار در ارائه خدمات بهینه به شهروندان گفت: ارائه خدمت در محیطی پاکیزه و زیبا می‌تواند در ایجاد انرژی و انگیزه برای خدمت رسانی بهتر اثرگذار باشد و افتتاح این ساختمان نیز در این راستا خروجی خوبی خواهد داشت.

وی به هم‌جواری تالاب عینک با ساختمان منطقه ۴ شهرداری رشت اشاره کرد و افزود: ترمیم و آزادسازی این تالاب می‌تواند جذب توریست و سرمایه را به دنبال داشته باشد و امیدوارم با پیگیری و تلاش شهردار این منطقه شاهد شکوفایی بیشتر این تالاب باشیم.

افتتاح ساختمان اداری منطقه چهار شهرداری رشت - علی مقصودی

علی مقصودی شهردار منطقه ۴ شهرداری رشت نیز در این مراسم با بیان اینکه ساختمان منطقه ۴ با مبلغ یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومانی و به مساحت هزار و ۸۰۰ متر مربع احداث شده است گفت: این ساختمان دارای ۵ طبقه روی همکف و زیرزمین می‌باشد که ظرف مدت سه ماه به بهره برداری رسید.

وی از حمایت‌های شهردار و مجموعه مدیریت شهری و همکاران منطقه ۴ تشکر و قدردانی کرد و ادامه داد: ایجاد فضای مناسب برای خدمت رسانی بهتر جهت توزیع عادلانه خدمت به مردم در این منطقه با توجه به موقعیت جغرافیایی از اهداف ما بوده است.

مقصودی به تالاب عینک به عنوان یک عامل جذب سرمایه نیز اشاره کرد و از شهردار رشت خواست تا همچون گذشته حمایت‌های خود را برای ترمیم و آزادسازی این تالاب و همچنین رفع مشکلات املاک نسقی ساکنین منطقه چهار مبذول نماید.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz