سخنرانی دکتر ثابت‌قدم در جمع شهرداران شبکه شهرهای خلاق جهان در سوئد
سابقه تاریخی پربار در شهر خلاق رشت سبب ایجاد مسیر بازآفرینی شده است

سخنرانی دکتر ثابت‌قدم در جمع شهرداران شبکه شهرهای خلاق جهان در سوئد

رشت رویایی- شهردار رشت در میزگرد شهرداران و معاونین شهردار ۱۱۶ شهر خلاق جهان سیاست‌های کلان مدیریتی رشت را تشریح کرد.

دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم، شهردار رشت پنجشنبه ۲۵ شهریور در دهمین نشست سالانه شبکه شهرهای خلاق در استرشوند سوئد گفت: شهر خلاق خوراک‌شناسی رشت در شمال ایران و در کنار دریای کاسپین در گذشته دروازه ارتباطی آسیا با اروپا بوده است.

او ادامه داد: پایه‌گذاری شیعه در دوره آل بویه،‌ انقلاب مشروطه و انقلاب اسلامی در این منطقه دستاوردهای عظیمی را به همراه داشته است. علاوه بر آن حضور زنان با بهره‌گیری از توانمندی‌های کشاورزی و با اقلیم و طبیعت معتدل و مرطوب و سبز منتج به ایجاد مسیر بازآفرینی در شهر شده است.

شهردار رشت که در صدر هیاتی سه نفره برای شرکت در این نشست شرکت کرده بود، گفت: ما قصد داریم هویت گذشته خود را برای آیندگان در مسیر سلامت به طول ۷ و دو دهم کیلومتر با برگزاری جشنواره‌ها از غرب به شرق شهر و با عبور از بافت مرکزی و تاریخی و بازار شهر ایجاد کنیم.

دکتر ثابت‌قدم تاکید کرد: این جشنواره‌ها با مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد و تاکید بر حضور زنان و شناسایی محصولات کشاورزی و فرآوری غذا و اشتغال پایه و رفع تبعیض و عدالت فضایی و گسترش آموزش در چهار چوب استراتژی پایدار خلاقانه به کودکان و نسل آینده توجه ویژه دارد.

گفتنی است در این نشست شهرداران ۲۰ شهر جهان از جمله فابریانو، هایدلبرگ، کاتوویسه، پیکلونگون، پوپایان، سورواوکا در دسته یک، شهرداران شهرهای الاحسا، جئونجو، ناسائو، استرسوند، پارما و ساسایاما در دسته دوم و شهرداران شهرهای باندونگ، مونترال، ایچئون، کائوناس، لینز، رشت و تونگ یئونگ در دسته سوم به مباحثه و اعلام برنامه‌های توسعه شهری پرداختند.

دستور کار این نشست مبتنی بر چشم‌انداز اجرای بومی SDG 11 (اهداف توسعه پایدار)- که باعث می‌شود که شهرها و محل سکونت انسان‌ها فراگیر، امن، انعطاف‌پذیر و پایدار گردد، گسترش دیدگاه در اتصال بین مناطق شهری، نیمه‌شهری و روستایی برای توسعه پایدار و نقش فرهنگ و خلاقیت در تولید فضاهای عمومی، ترویج همکاری‌های فرهنگی و انسجام اجتماعی و توانمندسازی رونق و بهره‌وری بود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz