زنان در چه زمینه‌هایی توانایی بیشتر از مردان دارند؟

رشت رویایی- بسیاری از مردان همیشه به این فکر می کنند که در بسیاری از زمینه ها از زنان برترند اما زنان مهارت های فوق العاده ایی دارند که باعث می شود در بسیاری از کارها از مردان پیشی گرفته و همیشه در صدر باشند.

تنبلی مردها و یا تکیه کردنشان به قدرت فیزیکی‌شان باعث این موضوع شد نمی دانیم ولی بر اساس تحقیقات مختلفی که انجام شده است نشان می دهد زنها به مردها در این ۱۰ زمینه ارجحیت و برتری دارند.

۱ – پس انداز کردن
در مورد پس انداز کردن زنان حرف اول را می زنند. بر اساس تحقیقات انجام شده زنان نسبت به مردان ۱۸درصد بیشتر و بهتر پس انداز می کنند و این نشان می دهد که زنان در هنگام پس انداز بیشتر فکر کرده و اهداف آن ها دراز مدت تر است.

۲ – ترافیک
رانندگیشان با حوصله تر و درصد تصادفات مرگبار مردها نسبت به زنان ۷۷ درصد است.

۳ – راحتی و آرامش
مشکلاتشان را به راحتی می گویند و راه حل پیدا می کنند. بر روی ۲۰۰۰ نفر این آزمایش و تحقیق انجام شد و به این نتیجه رسیده شد که زنان نسبت به مردان راحت‌تر مشکلات‌شان را به دوستان‌شان می گویند و از مشکلات حرف می زنند. در این تحقیق ۵۳ درصد زنان مشکلات‌شان را با دوستان‌شان در میان گذاشته و حل کردند در حالی که فقط ۲۹ درصد مردان از مشکلات‌شان حرف زدند.

۴ – دنیای کار
کار درستی انتخاب می کنند و بیکار نمی مانند. طبق تحقیقاتی که در امریکا انجام شده است از سال ۲۰۰۷ به بعد ۸۰ درصد نفراتی که از کار بیکار شده اند مردان هستند.

۵ – مدیریت
درست است که این موضوع نیاز به بحث بیشتری دارد ولی اکثرا چون زنها بهتر فکر میکنند و راحت‌تر راه حل پیدا میکنند مدیریت‌شان نیز بهتر بوده است.

۶ – زیبایی
تحقیقات نشان می دهد که زن ها روز به روز و نسل به نسل زیباتر می شوند در حالی که مردان از لحاظ زیبایی ثابت مانده اند. زنان زیبا فرزندان زیبا به دنیا می آورن.و اکثرا اولین فرزند زنان زیبا نیز دختر می شود که خود این دختران نیز از مادر خود زیباترند.

۷ – تحصیلات
تحقیقات نشان می دهد که زنان از مردان خیلی زودتر از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند و این در حالیست که این فاکتور نیز باید در نظر گرفته شود که بعضی مردان هنگام تحصیل نیز شاغلند.

۸ – تغذیه
غذاهای سالمی را نسبت به مردان انتخاب می کنند. تحقیقات نشان می دهد که زنان نسبت به مردان به خورد و خوراک خود اهمیت بیشتری می دهند. زمانی که مردان پیتزا و گوشت قرمز را ترجیح می دهند زنان بشقاب سبزی و میوه را ترجیح می دهند.

۹ – سلامتی
سیستم ایمنی بدن زنان نسبت به مردان قویتر بوده و خیلی کمر از مردان مریض می شوند چرا که استروژن یک سلاح برای زنان می باشد.

۱۰ – طول زندگی
زنان نسبت به مردان عمر بیشتری دارند. ۸۵ درصد زنانی که سن بالای ۱۰۰ سال دارند زنان می باشد. متوسط عمر زنان نسبت به مردان ۵ تا ۱۰ سال بیشتر می باشد.

۱۱- حافظه

۲ مطالعه جدید اثبات کردند که زنان ۵ درصد بیشتر از مردان قدرت به خاطر سپاری کلمات و چهره ها را دارند. همینطور تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۰۸ که در سوئد انجام شد، نشان داد که زنان قدرت بیشتری در حفظ کلمات، اشیا و تصاویر در ذهنشان دارند.
گویندگی اخبار

۱۲- گویندگی

محققان سوییسی بر این باورند که اخباری که توسط گویندگان زن گفته می شوند، اعتبار بیشتری را نزد بینندگان به نسبت اخبار گفته شده توسط مردان کسب می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *