[su_frame align=”center”]قاتلین+بنیتا (1)[/su_frame]

رشت رویایی- سرپرست دادگاه‌ کیفری یک استان تهران از رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده فوت «بنیتا» در ۲۰ شهریور ماه خبر داد.

به گزارش ایسنا، محسن افتخاری گفت: قاضی محمدی‌کشکولی رییس شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران، ۲۰ شهریور ماه را برای رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده فوت «بنیتا» تعیین کرده است.

او ادامه داد: البته زمان تعیین شده در سیستم ثبت نشده و اگر زمان رسیدگی به آن با پرونده دیگری تداخل داشته باشد، امکان تغییر زمان رسیدگی وجود دارد.

بر اساس این گزارش، رحیم علیش پور دادستان عمومی و انقلاب پاکدشت ۵ مرداد ماه گفته بود: طبق ماده ۲۹۰، ۲۹۱ و ۲۹۵  قانون مجازات اسلامی متهمان این پرونده مرتکب قتل عمد شده‌اند.

حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در حاشیه نشست با مدیران سازمان زندان‌ها در تاریخ ۱۸ مرداد ماه در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت پرونده بنیتا، گفت: تشخیص علنی یا غیرعلنی بودن دادگاه به عهده قاضی است. در این پرونده به خاطر برخی مسایل همه موارد را نمی توان علنی برگزار کرد، اما این پرونده ها به صورت فوق العاده هم در دادگاه و هم در دادسرا رسیدگی می شود و در این راستا در کمتر از سه هفته کیفرخواست صادر شد و پرونده به دادگاه رفت.