زمان اجرای ۹ اثر پذیرفته‌شده در بیست و نهمین جشنواره استانی تئاتر گیلان

بیست و نهمین جشنواره استانی تئاتر گیلان

رشت رویایی- بیست و نهمین دوره جشنواره استانی تئاتر گیلان روز دوشنبه ۲۲ شهریور در رشت آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش رشت رویایی، بیست و نهمین دوره جشنواره استانی تئاتر گیلان از تاریخ ۲۲ الی ۲۴ شهریور به مدت ۳ روز در رشت برگزار خواهد شد.

در جشنواره امسال ۹ اثر از گروه‌های نمایشی گیلان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت؛ آثار با کیفیت و قابل‌ملاحظه‌ای که برخلاف سال‌های گذشته حساسیت ویژه‌ای به این دوره بخشیده است.

در میان آثار پذیرفته شده در بیست و نهمین دوره جشنواره استانی تئاتر گیلان نام علیرضا کوشک جلالی دیده می‌شود که وزن بالایی به این دوره خواهد بخشید. همچنین اثر تجربی و آوانگارد «کا» که روزهای پایانی اجرای عموم خود را سپری می‌کند می‌تواند از آثار مورد توجه این دوره باشد.

افتتاحیه این جشنواره روز دوشنبه ۲۲ شهریور ساعت ۴ عصر با نمایش «هیس! این خانه جن دارد» به کارگردانی نیما تابنده در سالن شهید انصاری آغاز خواهد شد. در ادامه روز اول در ساعت ۶ عصر نمایش «کسوف» به کارگردانی مهرداد آبسالان در سالن پلاتو شهرداری اجرا می‌شود. همچنین در ساعت ۸ نمایش «پابرهنه، لخت، قلبی در مشت» به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی در پلاتو خاتم پایانی بر روز نخست خواهد بود.

روز دوم جشنواره نیز در تاریخ ۲۳ شهریور در سانس اول «آنتیگونه با سالاد فصل» اثر وحید درویشی در سالن شهید انصاری به روی صحنه خواهد رفت. در ساعت ۶ عصر در پلاتو شهرداری نمایش «درستکارترین قاتل دنیا» به کارگردانی آرمین طیب نعیمی و سام کهریزی اجرا خواهد شد و ساعت ۸ نمایش «کا» به کارگردانی وحید تقی‌زاده و غزاله جهان‌بین در سالن سردار جنگل به روی صحنه خواهد رفت.

در روز پایانی این جشنواره ساعت ۴ عصر نمایش «بیگم» به کارگردانی مهدی مهربان در سالن شهید انصاری، ساعت ۶ عصر نمایش «قصیده شب نمناک» به کارگردانی بهمن جهان‌طلب در سالن رحم‌دل و ساعت ۸ نمایش «والس مرده شوران» به کارگردانی بهرام نوروزی در سالن سردار جنگل اجرا خواهد شد.

همچنین نمایش «اگر نرفته بودی…» به کارگردانی فرشاد یاری در بخش جنبی جشنواره روز چهارشنبه ساعت ۶.۳۰ در سالن شهید انصاری اجرا خواهد شد.

جلسات نقد و بررسی آثار پس از اجرای هر نمایش با حضور کارگردان نمایش و حضور منتقد سرشناس «صمد چینی‌فروشان» در سالن رحمدل برگزار خواهد شد.

داورهای جشنواره تئاتر استان گیلان متشکل از دکتر محمدرضا خاکی، دکتر مسعود دلخواه و کوروش نریمانی است.

گفتنی است، اختتامیه بیست و نهمین دوره جشنواره استانی تئاتر گیلان صبح روز پنجشنبه ساعت ۹.۳۰ در سالن شهید انصاری برگزار خواهد شد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz