شهردار رشت در حوزه عزل و نصب‌ها تعیین تکلیف کند

رشت رویایی- در نخستین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت به تعیین تکلیف عزل و نصب های مدیران شهرداری توسط شهردار رشت تاکید شد.

رئیس شورای اسلامی شهر در این جلسه با تبریک سال نو گفت: سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است و همه باید در راستای تحقق این مهم تلاش کنیم.

سید امیر حسین علوی اضافه کرد: در مکاتباتی که با شهردار رشت پیرامون نامگذاری سال ۹۷ از سوی مقام معظم رهبری انجام شد مقرر گردید حمایت از کالاهای ایرانی به منظور پاسداشت این مهم و رونق اقتصادی در تمامی امور مورد توجه باشد.

او با اشاره به اینکه بسیاری از شهرهای دنیا یک الگوی موفق به صورت نمادین معرفی کرده اند گفت: این مهم سهم بسزایی در تولید ناخالص داخلی ایفا می کند و شهر رشت با ظرفیت فرهنگی و تاریخی غنی که دارد باید بسیار موفق تر در این حوزه عمل کند.

علوی به ظرفیت شهر خلاق خوراک رشت اشاره کردو گفت: در تمام حوزه های کاری باید به دنبال عناصر خلاقیت باشیم و سطح مشارکت عمومی در برنامه ها باید افزایش پیدا کند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه برخی از شهرهای کشور از هویت و اصالت خود استفاده بهینه کرده اند گفت: همه به دنبال این هستیم که رشت به یک شهر ایده آل تبدیل شود و برای تحقق این مهم تمام وقت و تلاش خود را به کار گرفته ایم.

علوی با اشاره به برخی از مباحث مطرح شده در رسانه ها پیرامون مدیریت شهری طی چند روز اخیر گفت: از شهردار رشت تقاضا دارم در حوزه عزل و نصب ها تعیین تکلیف کرده و ذهن همکاران را مخدوش نکند.

اوبا بیان اینکه برخی از رسانه ها کمک حال شورا بوده اند اضافه کرد: برخی از رسانه ها به دنبال شلوغ بازی هستند و برخی نیز همواره کمک حال شورا در رفع مشکلات بوده و در شرایط فعلی پرداختن به حواشی و شلوغ بازی  به آینده شهر آسیب میزند و از شهردار رشت و اصحاب رسانه در راستای آرام نگه داشتن  فضای شهر تقاضای همراهی دارم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به موضوع انتصاب نماینده جدید ولی فقیه در گیلان اشاره کرد و گفت: انتصاب حجت الاسلام فلاحتی را تبریک می گویم و از تلاشهای آیت الله قربانی قدردانی می‌کنم .

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با گرامیداشت بیست فروردین مصادف با روز ملی فناوری هسته ای و هنر اسلامی  گفت: باید در حفظ فرهنگ و ارزشهای انقلاب از زبان هنر استفاده شود .

فاطمه شیرزاد انتصاب نماینده جدید ولی فقیه در گیلان را تبریک گفت و ادامه داد: یقینا با روحیه انقلابی و جهادی که در حجت الاسلام و المسلمین فلاحتی وجود دارد اقدامات خوب و سازنده ای در استان انجام می شود.

شیرزاد از زحمات و تلاش‌های حجت الاسلام و المسلمین قربانی نماینده اسبق ولی فقیه در گیلان قدردانی کردو گفت: برای وی آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون داریم.

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی رشت نیز با اشاره به اینکه فضای شهر رشت نسبت به گذشته آرام است گفت: کسی نباید از فضای نقد و انتقاد منصفانه ناراحت شودبلکه فضای نقد و نقادی محرک توسعه است.

رضا رسولی اضافه کرد: در شورای پنجم رشت با طرح ها و لوایح ارسالی از سوی شهرداری رشت مخالفت نشده و تمامی لوایح و خواسته ها معقول بوده است.

او با بیان اینکه هیچ کس نباید از نقد منصفانه نباید براهسد گفت: به طور کلی فضای شهر آرامتر است و مدیریت شهری سیر عقلانی  را طی می کند.

او با بیان اینکه فضای اتحاد و همراهی به منظور رفع مشکلات شهر باید مستحکم تر شود تصریح کرد: توسعه گیلان نیازمند توسعه رشت است و برای تحقق این مهم به اتحاد و همکاری نیازمندیم.

عضو دیگر شورای رشت گفت:امیدوارم با وحدت بیشتر همه سازمانها در تحقق سال حمایت از کالاهای ایرانی تلاش کنند.

احمد رمضانپور با ابراز گلایه از برخی اقدامات انجام شده در ایام نوروز  گفت: عدم بهره گیری درست از فضای سیما و منظر پارکهای رشت و… از جمله مواردی است که در ایام نوروز قابل مشاهده بود و چنین اقداماتی در شان شهر رشت نیست.

رمضانپور همچنین گفت: تولید ۱۰۰۰ تن آسفالت در رشت خوب است اما آثارش را در شهر دیده نشد.

او با بیان اینکه مشکلات ترافیکی رشت فراوان است تصریح کرد: انتظار داریم با اجرای طرح های مناسب مشکلات ترافیکی رشت برطرف شده و رشت به جایگاه واقعی اش برسد.

رمضانپور رشت را شهر نخبگان و چهره های اندیشمند دانست و بیان کرد: بسیاری از شهرهای کوچک کشور و دنیا نمادهای مطرحی دارند اما متاسفانه شهر رشت فاقد این مهم است و باید این اقدام در ورودیها و خروجیهای شهر مورد توجه قرار بگیرد.

او ادامه داد:نمادی در رشت وجود ندارد بسیاری از نمادها به دوره صفوی و حتی در دوره اول پهلوی بر می گردد که باید تلاش کرد با کمک متخصصان در این زمینه نمادسازی مناسبی برای رشت داشته باشیم.

او به انتصاب نماینده جدید ولی فقیه در گیلان اشاره و گفت: نماینده ولی فقیه در گیلان پدر جامعه محسوب می شود و از نگاه گروهی، حزبی پرهیز کنند زیرا نتیجه مطلوب نخواهد داشت. امیدوارم با سیل عظیم جوانان که برخی از آنان تا حدودی به واسطه مشکلات دین گریز شده اند به گونه ای رفتار شده تا آنان به سمت دین باوری هدایت کنند.

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی رشت نیز با تبریک انتصاب نماینده جدید ولی فقیه در گیلان گفت:عملکرد ها در ایام نوروز بیانگر عدم آمادگی لازم به منظور پذیرش مسافران در شهر رشت بود.

مدیران ما نیاز به سفر های بیرون شهری دارند. باید به جاهای مختلف سفر کنند تا با راه و روش برگزاری نمایشگاه آشنا شوند. اگر هم امکانش وجود ندارد در اینترنت سرچ کنند.

فرهام زاهد افزود: سهم و نفع رشت از ورود گردشگر به شهر زشتی سیمای شهری، تولید زباله و… طی چند سال اخیر بوده  و عواید دیگری شامل حال رشت نشده است.

او ادامه داد: رشت آمادگی لازم برای  پذیرایی از گردشگران را نداشت.مسافرانی که به اینجا می آیند چه آورده ای برای مردم خواهند داشت. سوالی که پیش می‌اید این است که اگر مسافران نیایند چه اتفاقی می‌افتد؟

او  با ابراز گلایه از نصب چادرهای مسافرتی در میادین و پیاده روهای رشت تصریح کرد: بنری که در پیاده راه برای شهر شبهای روشن نصب شد زیبایی عمارت شهرداری را پنهان کرد. در نمایشگاهی که در پیاده راه برگزار شد از توپ پلاستیکی، عروسک چینی و گز اصفهان عرضه می شد که خاطر آدم را آزرده می کرد.

این عضو شورا گفت: کسی که از نمایشگاه پیاده راه خرید می‌کند همان است که در پارک چادر می زند، املت می خورد، و همانجا می خوابد.

او گفت:سبزه ای که در هفت سین پیاده راه شهرداری استفاده شد از پلاستیک بود آن هم در شهری که از هر جایش سبزه می روید.

زاهد با اشاره به اینکه در ورودی برخی از بوستان های رشت شاهد نصب چادرهای مسافرتی متعدد در ایام نوروز بودیم گفت: مدیران شهرداری رشت به منظور برپایی نمایشگاه و… باید از ظرفیت مشاورین توانمند بهره مند شوند و متاسفانه برخی از مدیران شهرداری به جای اصلاح امور فقط پاسخ می دهند.

او به وضعیت نیروهای حجمی و شرکتی شهرداری رشت اشاره و تصریح کرد: قرارداد برخی از این نیروها به اتمام رسیده و باید تعیین تکلیف شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *