رشت رویایی – مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: دمای هوا در استان سیستان و بلوچستان به ۵۰ درجه سلسیوس رسید.

[su_frame align=”center”]آب و هوا- افزایش دما - گرما[/su_frame]

محمدرضا امیر مرادی بیان کرد: بر اساس آمار استخراجی از دستگاه‌های سنجش هواشناسی مقارت ساعت ۱۵ روز چهارشنبه ۱۹ خرداد ماه سال جاری دمای هوا در شهرستان راسک به ۴۹ درجه رسید که این مقوله رکوردی در کشور بوده و این منطقه را به یکی از گرمترین نقاط کشور تبدیل کرده است.

وی ادامه داد: بر اساس آخرین اطلاعات دستگاه‌های هواشناسی تا ساعت ۱۶ این روز شهرستان چابهار با ۳۵ درجه سلسیوس خنک‌ترین و راسک با رسیدن به دمای ۴۹ درجه و مرز ۵۰ درجه گرمترین شهرستان استان سیستان و بلوچستان بوده است.

امیرمرادی افزود: در این روز دلگان نشینان نیز دمای ۴۸ درجه‌ای را سپری کردند و پس از آن نیز نیکشهر نشینان با تحمل دمای ۴۷ درجه‌ای بیشترین دما را داشته‌اند اما این گرما مختص نیمه جنوبی استان نبوده و در نیمه شمالی استان نیز شهرستان‌های زهک، زابل و هیرمند در کنار شهرستان ایرانشهر دمای ۴۶ درجه‌ای را متحمل شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: طی این مدت دمای هوا در شهرستان میرجاوه به ۴۴ درجه، سراوان ۴۲ درجه، نصرت آباد ۴۱ درجه و در شهرستان زاهدان به همراه زابلی به ۴۰ درجه سلسیوس رسید اما در کنار این شهرستان‌های ساکنین چابهار و خاش نیز دمای ۳۶ و ۳۹ درجه‌ای را سپری کرده‌اند.

ایسنا