رژیم غذایی مسی چیست؟

لیونل مسی

رشت رویایی- رژیم غذایی مسی یکی از رازهای بزرگ موفقیت ستاره بارسا به حساب می‌آید.

رژیم غذایی یکی از عوامل اصلی پیشرفت و تداوم سلامت جسمانی بازیکنان بزرگ جهان به حساب می‌آید. در این بین لیونل مسی ستاره آرژانتینی بارسا یکی از رازهای اصلی موفقیت و تداوم سلامتی و ثبات آمادگی جسمانی خود را رژیم غذایی درست و مشاوره دکتر شخصی عنوان کرد.

مسی که از فصل ۲۰۰۴ تا کنون ۷ قهرمانی در لالیگا و ۴ قهرمانی لیگ قهرمانان را با پیراهن بارسا کسب کرده است همچنان در پی کسب عناوین دیگر با پیراهن کاتالان‌هاست.

وی که خیلی زود توانست دل میلیون‌ها هوادار را در تمام نقاط جهان کسب کند یکی از فاکتورهای آمادگی جسمانی خود را رژیم غذایی سالم و استفاده از غذاهای طبیعی عنوان کرد.

دکتر مسی اعتقاد دارد باید وعده‌های غذایی مفید و سرشار از ویتامین باشد و به جای استفاده از غذای‌های پر حجم باید از غذاهای که حجم کم اما ویتامین بالایی دارند سود برد. غذا شامل ماهی، میگو و یا مرغ در کنار سیب زمینی آب پز، سبزیجات و یک پرتغال.

در لیست زیر برنامه غذایی مسی که ۵ بار به توپ طلای جهان را کسب کرده است پیش روز مخاطبان قرار می‌دهیم:

*در وهله اول نوشیدن آب زیاد و مکفی تا حدی که هیچگاه احساس تشنگی به شما دست ندهد.

*روغن زیتون را جایگزین دیگر روغن‌ها در مواد غذایی کنید و از خوردن غذاهای گندم پایه و کربوهیدارتی به شدت اجتناب می‌کند که باعث کندی و کرختی می‌شود.معمولاً سفیده تخم مرغ بهترین گزینه است.

*غلات و حبوبات و سبزیجات بیشترین انرژی را به بدن می‌رسانند و بعلاوه اینکه به سوخت وساز بدن کمک می‌کنند و هیچ زیانی برای جسم یک ورزشکار ندارند.

*آرد گندم یکی از مشکلات اصلی مسی است و باید حتماً از آرد ۱۰۰ درصد برای وعده غذایی استفاده شود.

*پوسر دکتر مسی بر اساس برنامه تمرین روزانه مسی و مصرف کالری و بررسی حجم عضلات او غذای روزانه او را مشخص می‌کند و مصرف سوپ سبزیجات (شامل زردچوبه، فلفل قرمز، زنجبیل، گشنیز) پیش از هر وعده غذایی که به رقیق کردن خون کمک می‌کند و انتقال اکسیژن را بیشتر می‌نماید در اولویت قرار دارد.

*دکتر ایتالیایی مسی با عنوان اینکه لیونل در تمام طول روز در حال حرکت و جنب و جوش است گفت: استفادها از غذاهای کربوهیدرات دار و سرشار از فیبر توان هوازی را افزایش می‌دهد.

*مصرف غذا به اندازه کافی تا حدی که پس از پایان تمرین بیشتر کالری جذب شده مصرف شود. البته چون فوتبالیست‌ها هر لحظه در معرض خطر شکستی استخوان قرار دارند باید از موادی استفاده کنند که به استحکام استخوان‌بندی آنها بیافزاید.

*موضوع نمک بسیار حائز اهمیت است و در ساخت و تحلیل عضلات نقش مهمی دارد و اگر تعادل ایجاد نشود ایجاد مشکل می‌کند.

*دکتر مسی با تاکید به اینکه مسی به هیچ عنوان پرخوری نمی‌کند و با این کار به هضم راحت غذا و سلامت بدنش کمک می‌کند گفت: البته مسی در تیم ملی آرژانتین باید کمتر از بارسا غذا بخورد.

نظرات

1 دیدگاه برای "رژیم غذایی مسی چیست؟"

آگاه‌سازی از
680

مرتب کردن بر اساس:   جدیدترین | قدیمی‌ترین | بیشترین رأی
رضا
11 ماه 23 روز پیش

جالب بود

wpDiscuz